Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

Vivo’nun Yeni Katlanabilir Telefonu X Fold+ Tanıtıldı

Vivo, yeni Vivo X Fold+ ‘ı resmen piyasaya sürdü ve orijinal X Fold’un devamı niteliğinde ve bu, yepyeni bir yonga seti ile geliyor. Yeni başlayanlar için telefon, güç tüketiminde %30’a varan azalma ve performansta %10’a varan artış sunan yeni Snapdragon 8 Plus Gen 1 ile birlikte geliyor.

Yeni ve geliştirilmiş yonga setinin yanı sıra, bir pil yükseltmesi de gelmiş durumda ve bununla birlikte 4,600 mAh’den  4.730 mAh’lık bir kapasiteye geçiş söz konusu. Bu, daha iyi ve geliştirilmiş bir yonga seti ile birleştiğinde, yeni katlanabilir amiral gemisi her şeyiyle daha uzun süren kullanım deneyimi sağlamayı vadediyor.

Ek olarak, Vivo X Fold+ ayrıca 80W kablolu şarj ve 50W kablosuz şarj ile geliyor. Ekran özelliklerine gelecek olursak amiral gemisi ultra ince cam ve 1 Hz’ye kadar düşebilen 120 Hz yenileme hızına sahip OLED panel ile birlikte geliyor. Ancak en şaşırtıcı olan şey, hem harici ekranın hem de dahili ekranın dual ultrasonik parmak izi sensörlerine sahip olması, ki bu daha önce katlanabilir bir modelde görmediğimiz bir şey.

Vivo X Fold+’ın menteşesi çeşitli açılarda açık kalarak telefonun multimedya, görüntülü arama veya diğer uygulamalar için kullanılmasına olanak tanıyor. Vivo, hoparlörleri, telefonu hangi kurulumda kullanırsanız kullanın, konuşmanın yüksek ve net bir şekilde duyulacağı şekilde optimize ettiklerini belirtiyor. Kamera özelliklerine gelirsek arka tarafta 50 megapiksel modül, 48 megapiksel ultra geniş kamera ve bir çift telefoto kamera ile geliyor.

Son olarak Vivo X Fold+ şaunda sadece Çin’de ön sipariş verilebiliyor ve bu ayın 29’unda satışa sunulması bekleniyor. Amiral gemisinin temel 12/256GB versiyonunun fiyatı 10.000 CNY (26.000 TL) ve 12/512GB versiyonu ise 11.000 CNY (29.000TL) fiyat etiketleriyle ön siparişe açılmış durumda.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...