Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Valorant VAN-81 Hatası Nasıl Çözülür?

CS: GO, Valorant gibi oyunların insanların rekabetçi duygularını etkilemesi ve oyuncu ile oyuncunun karşılaştığı yapıda olmaları nedeniyle çıkışından bu yana çok süre geçmemesine lâkin hızla oyuncu sayısını arttırdı. Valorant VAN-81 hatası karşımıza “VALORANT bağlantı hatasıyla karşılaştı. Lütfen bağlanmak için istemciyi yeniden çalıştır.” hata mesajı ile birlikte çıkar ve genellikle sorun internet bağlantısında olsa da zaman zaman bozuk oyun dosyaları buna sebep olabilir.

Bu rehberimizde sizler için “Valorant VAN-81 hatası nasıl çözülür?“, “Valorant VAN-81 bağlantı hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtlayacak ve Valorant VAN-81 hatasının çözüm yöntemlerini sunacağız.

Valorant VAN-81 Hatası Çözüm Yöntemleri

 • İnternetin Stabil Olduğundan Emin Olmak
 • Vanguard’ı Devre Dışı Bırakmak ve Yeniden Başlatmak
 • Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakmak
 • Vanguard ve Valorant’ı Sıfırdan Yüklemek

İnternetin Stabil Olduğundan Emin Olmak

Valorant VAN-81 hatasının en yaygın nedeni internet bağlantınızın stabil olmamasıdır. Buraya tıklayarak veya YouTube gibi bir siteye girerek internet bağlantınızda herhangi bir sorun olmadığından emin olun ve sorun internet bağlantınızda değilse bir sonraki çözüme geçin.

Vanguard’ı Devre Dışı Bırakmak ve Yeniden Başlatmak

 1. Ekranınızın sağ altında bulunan oka tıklayarak genişletin ve Vanguard‘a sağ tıklayıp “Exit Vanguard” seçeneğine tıklayın.
 2. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Valorant’a girmeyi deneyin.

Not: Vanguard’ın yeniden başlaması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekiyor, bilgisyarınızı yeniden başlatmadan Valorant’a giremezsiniz.

Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakmak

Vanguard sürekli olarak yeni güncelleştirmeler almakta ve antivirüs programı şirketleri Vanguard’ın yeni sürümünde bulunabilecek bir şüpheli dosyayı beyaz listeye alana kadar Vanguard’ın çalışmasını engelleyebilir. Bu sebeple antivirüs programınızın ağ koruma modülü Vanguard’ın bağlantısını keser ve VAN-81 hatası ile karşılaşmanıza neden olur.

Antivirüs programınızın gerçek zamanlı koruma ve ağ koruma ayarlarını devre dışı bırakıp Valorant’a girmeyi deneyin. Sorun antivirüs programınızdan kaynaklanıyorsa ve oyuna girebildiyseniz alternatif antivirüs programlarına yönelin.

Vanguard ve Valorant’ı Sıfırdan Yüklemek

Bu hata bir ağ hatası olsa da bozuk oyun dosyaları nedeniyle Valorant sunucularına bağlantı sorunu yaşamak ve sonuç olarak bu hatayı almak epey olası. Bu nedenle Valorant ve Vanguard’ı tamamen silip temiz bir kurulum yapmak bu sorunu çözmenizde epey yardımcı olacaktır.

 1. Başlat menüsüne “Program ekle veya kaldır” yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Vanguard’ı bulun ve üzerine tıklayıp “Kaldır” butonuna basın ve aynı işlemleri Valorant için de uygulayın.
 3. Ardından ekranınızın sol altında bulunan Windows logosuna sağ tıklayın ve “Windows PowerShell (Yönetici)” seçeneğine tıklayın.
 4. Sırasıyla sc delete vgc” “sc delete vgk” kodlarını girin ve Enter tuşuna basın.
 5. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
 6. Bilgisayarınız açıldıktan sonra “C:\Program Files” dizinine gidin ve Riot Vanguard klasörünü silin.

Bu rehberimizde sizler için “Valorant VAN-81 hatası nasıl çözülür?“, “Valorant VAN-81 bağlantı hatasının çözümü nedir?” sorularını yanıtladık ve Valorant VAN-81 hatasının çözüm yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...