Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Valorant Artık Daha “Nezih” Bir Oyun Olacak

Valorant, oyun içinde yapılan sesli sohbetleri artık kayıt altına alacak. Oyun düzenini bozan oyuncular oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılacak.

Özellikle Türk oyuncuların ciddi sorunu olan toxic ya da toksik oyuncu kitlesi, işten güçten yorulmuş, biraz kafa dağıtmak ve eğlenmek isteyen masum oyuncuların hayattan daha da bezmesine vesile olan, oyunu bozup, her türlü değere ve inanca hakaret eden, oyuncuları sinirden çıldırtmak amacı ile oyunda bulunan insanımsılar bütünüdür.

Raporlamaları Yapay Zekâ Değil, Gerçek İnsanlar Değerlendirecek

Riot Games’de artık toksik oyunculardan rahatsız olmuş olacak ki, Alarmbot adını verdiği yeni bir raporlama sistemini Valorant’a ekledi. (Alarmbot henüz test aşamasında. Pilot bölge olarak Türkiye seçildi ve 13 Temmuz 2022 tarihinde sistem devreye alınacak.) Daha önce de Valorant’ta bir raporlama sistemi vardı fakat bu raporlama sistemi yapay zekâ ile çalışıyordu. Yapay zekâ ile çalışan sistem yeteri kadar verimli değildi ve çoğu olumsuz davranışı gözden kaçırıyordu. Riot Games Alarmbot ile, artık Valorant oyuncularının seslerini kayıt altına alıp, gerçek insanlardan oluşan ekiplere dinletecek ve kötü davranışta bulunan oyunculara ciddi cezalar verecek.

Riot Games Topluluk Yöneticisi Bahadır Güven: “Cezaların caydırıcı olmasını istiyoruz; bir yandan da bazı oyunculara bir seferlik reform şansı sağlamakta fayda görüyoruz. Sonuç olarak sergilenen olumsuz davranışın ciddiyetine bağlı olarak bazı oyuncuların hesapları kalıcı olarak uzaklaştırılacak, bazı oyuncular ise 7 veya 14 gün uzaklaştırma ile başlayıp tekrar eden davranışlarında kalıcı uzaklaştırmayla karşılaşacak. Ek olarak, farklı hesaplardan düzenli olarak bu tarz davranışlarda bulunan oyuncuları tespit ettiğimiz takdirde ana hesaplarını da hedef almak üzerine çalışıyoruz.”

Raporlama Sistemini Kullanmak İçin Yapmanız Gerekenler

Oyunlarda ciddi derecede uygunsuz davranışlarda bulunan insanları bu sisteme raporlayabilmek için, herhangi bir ekran kaydı ile kaydederek [email protected] adresine oyuncunun Riot ID’si ile beraber rapor göndermek gerekiyor.

Alarmbot ile hakaret sayısının ciddi derecede azalacağını söyleyebiliriz fakat, artık tüm konuşmaların kayıt altına alınacak olması bazı güvenlik problemlerini de beraberinde getirebilir. Valorant oyuncuları arasında seslerinin toplanmasını istemeyenler, Discord, TeamSpeak vb. uygulamalara yönelecek gibi duruyor.

Sizin fikirleriniz nelerdir, sizce Riot Games’in bu hamlesi doğru mu? Yorumlar kısmında görüşlerinizi belirtebilirsiniz.

Konuya Uzak Olanlar İçin, Valorant Nedir?

Riot Games tarafından geliştirilmiş ve iki bin yirmi yılında piyasaya sürülmüş olan Valorant, birinci şahıs nişancı (First Person Shooter – FPS) tarzındaki, oynaması ücretsiz bir oyunudur. Klasikleşmiş FPS oyunlarından farklı olarak, Valorant’ta onlarca farklı karakter bulunmaktadır. Bu karakterlerin kendine has yetenekleri vardır. Valorant’taki karakterler, takımdaki diğer oyuncularla birlikte doğru kombinasyonlar yapıldığında oyunda ciddi avantaj sağlamaktadır. Valorant’ta rank sistemi mevcuttur. Oyundaki uzmanlıklarına göre oyuncular belirli klasmanlarda yer alırlar. Daha sakin oynamak isteyen oyuncular için de birçok derecesiz oyun modu oyunun içerisinde mevcuttur.

Kaynak: https://playvalorant.com/tr-tr/news/community/karsinizda-yeni-raporlama-sistemi-alarmbot/

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve Xbox Game Pass Core üyelerine özel bir hafta sonu kampanyası olan Ücretsiz Oyun Günleri’ni duyurdu. Bu kampanya, oyunculara...