Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Bilim Haberleri

Uzaylılar Dünya’ya Mesaj Göndermiş Olabilir

İskoçya’da bulunan Edinburgh Üniversitesi’nde görev yapmakta olan bir ekip, uzaylıların kuantum parçacıkları kullanarak Dünya’ya mesaj göndermiş olabileceğini söyledi.

Araştırmacı ekibin bunu söylemesinin sebebi, kuantum parçacıkları hakkında yapılan yeni bir keşif.

Uzun yıllardır bilim insanları kuantum parçacıkları kullanarak iletişim ağları oluşturmaya çalışıyor. Şimdiye kadar sanılana göre kuantum parçacıkları çevresindeki maddelerler iletişime girerek bozuluyor, yok oluyor ya da taşıdığı bilgiyi kaybediyordu.

Uzaylılar Bizlerle Fotonları Kullanarak İletişim Kurmaya Çalışmış Olabilir

Yapılan yeni keşfe göre ise fotonları kuantum parçacığı olarak kullanıldığında yüz binlerce ışık yılı uzağa bilgiler taşınabiliyordu. Bu sebepten ötürü araştırmacılar, eğer zeki bir yaşam formu biz insanlara iletişime geçmeye çalıştıysa muhtemelen kuantum parçacıklarını kullanarak bunu yaptıklarını tahmin ediyorlar.

Araştırma ekibinin lideri Prof. Arjun Berera, “Kuantum durumunun genellikle çok hassas olduğunu düşünürsünüz. Parazit gibi herhangi bir dış etkileşim varsa durumu bir nevi yok olmuş sayarsınız. Fakat fotonların aracılık ettiği kuantum iletişiminin yıldızlararası mesafeler boyunca kurulabilmesi akla yatkın.

Prensipte, kozmik bir objeden gelen bir kuantum sinyalini veya hatta Dünya dışı bir uygarlıktan gelen bir sinyali tespit etmek mümkün olmalı.” Şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bu konu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Sizce evrende bizden daha zeki canlıların olması mümkün mü? Yorumlar kısmında fikirlerinizi belirtebilirsiniz.

Bu haber ilginizi çekebilir: Çin Uzaya Gizli Bir Araç Yolladı

Kaynak: https://www.sciencenews.org/article/alien-quantum-communication-extraterrestrial-communication-signal

Yazar

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Gereksinimleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Needs Games tarafından geliştirilen ve LINE GAMES tarafından yayınlanan,  oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu olan UNDECEMBER ,12 Ekim’de oyun severlerle buluşması planlanıyor.  UNDECEMBER, Steam, Android ve...

İnceleme

Kablosuz oyuncu fareleri günümüzde iyice yaygınlaşmaya başladı. Haliyle insanların kablosuz oyuncu farelerine olan ilgisi de yükseliyor. Bugün incelemesini yapacağımız Razer Basilisk Ultimate model oyuncu...