SONY PLAYSTATION 5 ETKİNLİĞİ ERTELENDİ!

 

Konsol severlerin uzunca bir süredir beklediği Playstation 5 oyun konsolu için resmi bir duyuru yapılmıştı. Bu duyuruda 4 Haziran 2020 tarihi belirtiliyordu. Bu etkinlikte konsolun tasarımının, oyunların tanıtılması bekleniyordu, fiyat konusunda ise henüz bir açıklama beklenmemekte. Fakat 4 Haziran tarihinde gerçekleştirilmesi beklenen Playstation 5 etkinliği resmi bir duyuruyla birlikte ilerleyen bir tarihe ertelendi. Konsol oyuncuları için bu haber bir hayli üzücü olabilir.

Playstation 5 Etkinliği

Herkes büyük etkinliği sabırsızlıkla beklerken Playstation’ın resmi hesaplarından bir duyuru resmi paylaşıldı. 4 Haziranda yapılması beklenen etkinliğin ilerleyen tarihlere ertelendiği belirtildi. Açıklamanın devamında ise kullanıcıların ilgisini bildiklerini fakat şu anda böyle bir etkinlik için doğru zaman olmadığını düşündükleri şeklinde bir açıklama paylaşıldı.

Peki bu etkinlik neden ertelendi derseniz, tahminler Amerika’da yaşanan olaylar olduğu tahmin edilmekte. Hem koronavirus pandemisi hem de yaşanan bu olaylar üst üste gelince Sony bu etkinliği daha ileri bir tarihe ertelemeyi uygun görmüş gibi görünüyor.

GÜNCELLEME: Etkinlik 11 Haziran tarihine ertelendi.

 

1998 Doğumlu, teknolojiye oldukça meraklı olan ve bu konularda araştırmayı seven birisiyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin