Son 10 Yılın En İyi Oyunları!

Bu yazıda sizlere, IGN ve The Game Awards tarafından yılın oyunu seçilen oyunları baz aldığım listeyi sizlerle paylaşıyorum. İlk The Game Awards tarafından verilen yılın oyunu ödülü 2014 yılında verildiği için, baştaki 4 oyunu IGN’i baz alarak listeledim. Bu bilgilerden sonra listeye başlayabiliriz.

2010 Yılının En İyi Oyunu Mass Effect 2


BioWare tarafından geliştirilen, tam 69 adet ödül almış RPG tabanlı üçüncül şahıs kameralı bu oyun, Mass Effect hikayesinin devam oyunu. Eğer benim gibi oynamadıysanız, Türkçe yaması da bulunan bu oyunu geç olmadan oynamanızı öneririm.

2011 Yılının En İyi Oyunu Portal 2


Valve tarafından geliştirilen, yine çıktığı yıl onlarca ödül almış birincil şahıs kameralı, adından da anlayacağınız üzere portallar açabildiğiniz bir puzzle oyunu olan bu oyunun metacritic ortalaması da tam tamına 95. Arkadaşlarınızla co-op bir şekilde oynamanızı önereceğim bu oyunun steam fiyatı şu an 18,50 TL.

2012 Yılının En İyi Oyunu Journey


Bağımsız bir yapım olan, multiplayer ve singleplayer olarak oynayabileceğiniz, etkileyici müziklere sahip olan ve akıcı bir oynayış deneyimi sağlayan Journey, IGN tarafından 2012 yılının en iyi oyunu seçildi. Telefondan bile rahatlıkla oynayabileceğiniz bu oyunun Epic Store fiyatı ise 19 TL.

2013 Yılının En İyi Oyunu Last of Us


Naughty Dog tarafından geliştirilen, yakında ikinci oyunu da yine ilk oyunu gibi PlayStation’a özel çıkacak olan Last of Us, metacritic ortalaması 95 olan bir diğer oyun. Eğer şansınız var ise, etkileyici bir hikayeye sahip olan bu oyunu deneyimlemenizi öneririm.

2014 Yılının En İyi Oyunu Dragon Age: Inquisition


Bir diğer BioWare oyunu olan RPG tabanlı bu oyun, hem The Game Awards hem de IGN tarafından yılın oyunu seçildi. İstek listemde de bulunan, henüz oynamadığım bu oyunun hikayesi hakkında bir yorum yapamayacağım. Ancak oyunun bilgisayar için olan metacritic ortalaması 85

2015 Yılının En İyi Oyunu The Witcher 3: Wild Hunt


CD Projekt tarafından geliştirilen aksiyon RPG tabanlı, birçok kuruluş tarafından yılın oyunu seçilen, metacritic ortalaması 93 olan bu oyun, oyun listelerimde hep bulundurduğum, oynamadıysanız kesinlikle oynamanız gereken etkileyici birden çok hikayeye sahip bir oyun. Sırf yan görevleri için bile alınabilecek bu oyunun tüm dlcleri ile birlikte fiyatı 74,99 TL.

2016 Yılının En İyi Oyunu Overwatch


Blizzard tarafından geliştirilen birincil şahıs kameralı aksiyon tabanlı bu oyun, çıktığı yıl DOOM çıkmasaydı benim de kendi kişisel listemde yılın oyunu seçeceğim oyundu. Yakında 2.si çıkıyor. Bu yüzden şu an satın alıp oynamanızı önerebileceğim bir oyun değil. 2.sini bekleyin

2017 Yılının En İyi Oyunu The Legend of Zelda: Breath of the Wild

zelda
Nintendo tarafından geliştirilen ve Nintendo Switch ve Wii U’ya özel çıkan bu oyunun metacritic ortalaması tam 97. Oynamayı en çok istediğim oyunlardan olan bu oyunu Bilgisayarda oynamanın illegal olarak emülatörle oynamaktan başka bir yöntemi yok. Bu yüzden bütçeniz yoksa benim gibi ikinci el switch fiyatlarının düşmesini bekleyebilirsiniz.

2018 Yılının En İyi Oyunu God of War


Assasins Creed Oddysey, Detroit become human, god of war, red dead redemption, spider man gibi nice mükemmel oyunun çıktığı bu yılın en iyi oyunu PlayStation’a özel çıkan God of War oldu. Metacritic ortalaması 94 olan bu oyunu imkanınız varsa oynamanızı öneririm.

2019 Yılının En İyi Oyunu Control&Sekiro: Shadows Die Twice


Ana kaynak olarak baz aldığım IGN ve The Game Awards’un ilk kez aynı fikirde olmadığı bu yıl, IGN tarafından Control, The Game Awards tarafından Sekiro: Shadows Die Twice yılın oyunu seçildi. Control’ün metacritic ortalaması 82, Sekironun ise 90.

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin