Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Shrek Eşek
Shrek Eşek

Sinema Haberleri

Eşek Karakterine Odaklanan Yeni Shrek Filminde, Ejderha ve Çocukları Geri Dönecek

Ünlü animasyon şirketi Illuminations ve DreamWorks Animation‘un en sevilen serilerinden birisi olan Shrek, uzun zamandır sessizliğini koruyor. Eleştirmenler ve hayranlar tarafından oldukça sevilen seriden uzun zamandır somut haberler alamıyorduk.

Shrek serisinin son filmi Shrek: Forever After, 2010 yılında vizyona girdi ve bu yapımın serinin son filmi olacağı açıklandı. Ancak, daha sonrasında şirket içerisinden sızan bilgiler ışığında yeni Shrek filminin geleceği ve üzerinde çalışıldığı öğrenildi. Fakat, bir türlü serinin devam filmi duyurulmuyor ve onun yerine aynı evrende geçen Puss in Boots (Çizmeli Kedi) serisi izleyiciyle buluşmaya devam ediyordu.

Fakat en sonunda geçtiğimiz yıl Illuminations ve DreamWorks Animation, oldukça uzun süren sessizliğini bozma kararı verdi ve serinin beşinci filmini resmen duyurdu. Yapılan duyurunun ardından filmin akıbeti hakkındaysa pek fazla açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz saatlerde ise, filmin yıldızlarından Eddie Murphy, hayranları mutlu edecek bir takım yeni açıklamalarda bulundu.

Shrek 5’in Ardından Eşek Karakterine Odaklanacak Filmle Eski Karakterler Geri Dönecek

Shrek Eşek

Geçtiğimiz yıl serinin beşinci filmi için yapılan resmi duyurunun ardından, hayranlar tarafından iple çekilen yapım hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Fakat, filmin yıldızlarından Eddie Murphy, stüdyonun aynı evrende geçen ve farklı karakterleri merkezine alan spin-off yapımlar üzerinde çalıştığını geçtiğimiz günlerde açıkladı.

Bu yapımlardan birisinin de, Eşek karakterini merkeze alacağını dile getirmişti. Geçtiğimiz saatlerde ise Eddie Murphy, üzerinde çalıştıkları spin-off yapım ile birlikte, Shrek serisinin ilk filminde yer alan karakterin eşi Ejderha ve çocuklarının da geri döneceğini dile getirdi. Murphy üzerinde çalıştıklarını yapımı, “Sadece Eşek, karısı ejderha ve yarı ejderha çocukları olacak.” diye betimledi.

Kendine has ve akıllarda iz bırakan bu karaktere özel olacak olan solo filmin çalışmalarına ise, henüz başlanmadı. Paylaşılan detaylara göre, beşinci filmin prodüksiyonu sona erdikten sonra bu film için çalışmalar başlayacak.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştirme stüdyosu Motion Blur, yeni oyunları Black State‘i tanıttı. Üçüncü şahıs aksiyon-macera türündeki bu yeni yapım, PC platformu için Steam ve...

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz günlerde AMD Ryzen 9 9900X model işlemcinin Geekbench performans testi ortaya çıkmıştı. Şimdi ise daha genele hitap edecek olan AMD Ryzen 5 9600X...