Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sherlock
Sherlock

Sinema Haberleri

Sherlock Dizisi, 5.Sezon Yerine Filmle Geri Dönebilir

Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ikonik karakteri Sherlock Holmes, birçok farklı uyarlama izleyicilerin çıktı. Bu uyarlamaların birçoğunu da, ekranlarda izleyiciyle buluşan dizi ve filmler oluşturuyor. Yakında ise, bu dizi ve film uyarlamalarına birisi daha katılıyor. Lakin bu yapımların arasında izleyiciler için oldukça özel olan bir dizi serisi bulunuyor. Benedict Cumberbatch‘ın Sherlock Holmes ve Martin Freeman’ın ise Doktor John Watson karakterine hayat verdiği popüler dizi Sherlock.

2010-2017 yılları arasında 4 sezon ve özel bir bölümle BBC’de yayınlanan Sherlock dizisi, Sir Arthur Conan Doyle tarafından yaratılan ikonik karakterini modern çağa ayak uydurarak yeniden uyarlaması büyük bir sükse yapmıştı. Dizinin 4.sezon final sahnesinin, oldukça ucu açık bir şekilde bitmesinin ardından ise hayranlar yıllardır BBC‘den devam sezonunu bekliyor.

Hayranların bu çağrısına kulak asan BBC ve dizinin yaratıcısı Steven Moffat, başrollere birçok kez açık talepte bulunarak geri dönmelerini istedi. Son gelen detaylara göreyse, yaratıcılar dizilerini beyaz perdeye taşımaya hazırlanıyor.

Sherlock Dizisi, Film Olarak Geri Dönmeye Hazırlanıyor

Sherlock

Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın Marvel Sinematik Evreni‘ndeki yoğun çekim takvimlerinin akabinde dizinin yaratıcısı Steven Moffat ve yapımcı Sue Vertue, beşinci sezon ile geri dönmek yerine ellerinde bulunan hikayeyi beyaz perdeye uyarlamak için hazır olduklarını açıkladı. Dizinin ortak yaratıcılarından birisi olan Mark Gatiss konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

Benedict ve Martin’e soracaksınız. Bir film yapmak isteriz ama herkesi bir araya getirmek çok zor.

Benedict Cumberbatch ve Martin Freeman’ın çekim takvimlerinde bir boşluk yaratmaları halinde, Sherlock dizisinin hayranlarının merakla beklediği beşinci sezon olmasa dahi, bir film ile geri dönecek olması oldukça iyi bir alternatif.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...