Samsung, Katlanır Telefonunu Net Şekilde Gösterdi!

Samsung, önümüzdeki günlerde yeni bayrak gemisi akıllı telefon modeli Galaxy S10 ile birlikte ilk katlanır telefonunu duyurmayı planlıyor. “Galaxy X” kod adıyla anılan telefon, Koreli markanın son reklamında açıkça gösterildi!

Samsung Galaxy X Yüzünü İlk Kez Gösterdi!

Daha önce geliştirici konferansında ortaya çıkan telefon, büyük bir kamuflaj ile gizlendiği için detay bakımından çok az bilgi veriyordu. Ancak Samsung’un resmi YouTube kanalında yayınladığı gelecek temalı reklam, telefonu ilk kez net bir şekilde ortaya koydu.

Reklamın son bölümünde görülen cihazın oldukça dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Ön yüzünde standart bir ekran olan telefon, açıldığında ise tablet formuna bürünüyor. Mıknatıslı bir sistemle açıldığı söylenilen düzenek sayesinde iç kısımda düz bir görüntü elde ediliyor. Bu da Galaxy X’in yakın zamanda ortaya çıkan Xiaomi’nin katlanır telefon prototipinden farklı bir çözüm getirdiğini gösteriyor.

Geçtiğimiz yıl düzenlediği geliştirici konferansında Infinity Flex ekran çözümünü duyuran Samsung, bu ekranı ilk kez Galaxy X modelinde kullanacak. İki farklı AMOLED panelden oluşan Infinity Flex’in ön yüzünde yaklaşık 4 inç boyutunda bir ekran bulunurken, iç yüzeyinde ise 7.3 inçlik bükülebilir bir ekrana yer verilmiş. Ayrıca cihazda Qualcomm Snapdragon 855 işlemci, 12 GB RAM ve 1 TB depolama gibi çok üst düzey özelliklerin de yer alması bekleniyor.

20 Şubat’taki Samsung Unpacked 2019 etkinliğinde Galaxy S10 ile beraber duyurulacak olan katlanır telefonun kesinleşen adı ve fiyatı henüz belli değil. Ancak Samsung yetkilileri cihazın üretiminin uzun süre önce başladığını ve bu yılın ilk yarısında satışa sunulacağını belirtiyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin