s,
Konu oyun olunca herkes tam performans ile oyun oynamak için umut eder ve bunun içinde FPS değerine bakma ihtiyacı doğar 23,97fps İnsan gözünün değeri iken 30fps ve üzeri akıcı oyun deneyimini bizlere sunuyor Peki bu hususta hangi programlar ile FPS değerlerine oyunda bakabilir gelin bu programları yakından görelim.

1- FRAPS: Fraps adlı programımız bu iş için en iyi biçilmiş kaftandır ve çok sadec şekilde size FPS değerini gösterir BURAYA TIKLAYARAK programı indirebilirsiniz. Ayrıca Fraps oyuniçi videolarını da çekmeye yarayan en meşhur kayıt programıdır.

2- MSI AfterBurner: MSI AfterBurner adlı program sayesinde hem FPS değerini görebilirken hem CPU kullanımını, GPU Kullanımını, Ram Kullanımını, VRAM Kullanımı gibi birçok detayı oyunda size gösteriri BURAYA TIKLAYARAK programı indirebilirsiniz.

10 YORUMLAR

  1. insan 120 fps görmez şöyle düşün gözümüz 23,97 fraps yani saniye 23,97 fotoraf geliyor gibi gözünün 23,97 fraps akıcı olarak görmesini gözün odağıyla alakalı. Kafanı hızlıca çevirdiğin zaman sanki görüntü yırtılıyormuş gibi oluyor işte gözünün fraps değeri eğer insan 120fps görseydi belgelseldeki yılan saldırılarını yavaşlatılmadan çok detaylı bir şekilde görürdün. 😀

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin