Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Donanim Arşivi

Rehber

Openal32.dll Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?

Özellikle oyun kurulumlarından sonra, ya da sistemde bazı değişiklikler yaptıktan sonra OpenAL kullanan bir oyun açtığınız zaman Openal32.dll hatası alabiliyorsunuz. İşte bugün Openal32.dll hatası nedir, nasıl çözülür? Sorusuna odaklanacağız. Basit çözümlerle birlikte yaşadığınız sorun kısa sürede çözülmüş olacak.

  • OpenAL Nedir?
  • Openal32.dll Hatası Nasıl Çözülür?
  • Openal32.dll Dosyası İndirilir
  • Openal32 Kurulumu Yapılır
  • Openal32.dll Nereye Atılır?

OpenAL32 Nedir?

Openal32 hatasını çözmeden önce Openal32 hatasının aslında ne olduğunu anlatmamız gerekiyor. OpenAL isimli API daha çok oyunlarda kullanılan ve seslerin farklı şekillerde işlenmesine olanak tanıyor. Haliyle bu yazılımı bazı oyunlar aktif olarak kullanıyor. Eğer oyunu yüklerken bu yazılımın dosyaları yüklenmediyse oyunu açarken Openal32.dll dosyası bulunamadı gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz. Bu hatanın çözümü ise gerçekten çok basit!

Openal32.dll Hatası Nasıl Çözülür?

OpenAL bulunamadı hatasını çözmenin yolu çok kolay. BURAYA TIKLAYARAK yazılımın indirme sayfasını açın. Daha sonra OpenAL Windows Installer isimli dosyayı bilgisayarınıza indirin.

Ufak boyutta bir ZIP dosyası indirilecektir. Daha sonra ZIP dosyasının içinde tek bir dosya göreceksiniz, ona tıkladığınız zaman karşınıza yukarıdaki pencere gelecek. “OK” tuşuna bastığınız zaman kurulum çok kısa bir sürede tamamlanmış olacaktır. Bu işlemden sonra oyun açılırken aldığınız Openal32.dll hatasının düzeldiğini görmüş olacaksınız. Bu yazılımı kurmak için en güvenli yöntem bizim gösterdiğimiz kendi web sitesi üzerinden indirmektir, harici .DLL dosyaları ya da kurulum dosyalarından kaçınmanızı öneririz.

Eğer yine hata alıyorsanız oyunun kendi dosyalarının içindeki Openal32.dll dosyasında sıkıntı olabilir, ya da hiç eklenmemiş olabilir. Bu durumda sorun kurulum dosyanızda demektir.

Openal32.dll Nereye Atılır?

Aynı şekilde Openal32.dll nereye atılır? Sorusunun da çok kez sorulduğunu görüyoruz. Harici kaynaklardan .DLL dosyası indirmek her zaman mantıklı bir hareket olmuyor. Bu yüzden resmi sitesi üzerinden gösterdiğimiz gibi kurulum yapmanız en mantıklısı.


 

Openal32.dll hatası nedir, nasıl çözülür? Openal32 nereden indirilir? Bu tarz sorular özellikle oyuncuların çokça sorduğu şeylerdi. Eğer hâlâ sorun yaşıyorsanız yorum atarak bize sormayı unutmayın.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'de teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır. Basım ve Yayın Teknolojileri bölümünde eğitim hayatına devam eden Yılmaz’ı aşağıda bulunan sosyal medya hesapları üzerinden takip edebilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games’in ücretsiz oyun akımı son zamanlarda gerçekten çok büyük bir gündem yaratıyor. Fakat ücretsiz oyun verme işini yine yıllardır yapan Humble Bundle ise...

Rehber

Windows 11 sızıntısı kısa sürede büyük gündem oldu tahmin edebileceğiniz gibi. Haliyle insanlar yeni Windows 11 nasıl kurulur? Windows 11 kurulumu nasıl yapılır? Gibi...

Teknoloji Haberleri

Teknoloji odaklı üretim faaliyetlerini etkisi altına alan küresel çip krizi, dev şirketleri yeni çözümler bulmaya itiyor. Son olarak grafik birimi üreticisi NVIDIA, ticari ömrünü...

Sistem Tavsiyeleri

Günümüzde sistem toplama dendiği zaman akıllara maalesef çok yüksek bütçeler gelebiliyor. Ekran kartı stoklarının azalması, kur fiyatlarının artması falan derken düzgün bir sistem toplamak...