Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Nvidia RTX Remix Nedir?

Nvidia, GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarıyla birlikte farklı teknolojileri de tanıttı. Bunlardan biri ise Nvidia RTX Remix oldu. Peki bu Nvidia RTX Remix yazılımı nedir? Nvidia RTX Remix nasıl kullanılır? Henüz çok yeni olan bu yazılım özellikle eski oyunları şaşırtıcı derecede değiştirerek modlamanıza imkan tanıyor. Çok eski bir oyunu günümüz oyunlarıyla yarışacak şekilde güncelleyebilirsiniz. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Nvidia RTX Remix Özellikleri Nedir?

Nvidia RTX Remix yazılımı özellikle oyun modlayanları ilgilendiren yeni bir yazılım. DirectX 8 ve DirectX 9 API’sını kullanan eski oyunları günümüzün standartlarına uygun şekilde düzenlemenize imkan tanıyor. Doku güncellemeleri ile oyunu günümüz standartlarına daha yakın bir hale getirebiliyorsunuz. Fakat bu aracı öne çıkaran şey aslında bunlar değil. Çünkü Nvidia Remix sayesinde yıllar önce çıkmış oyunlara ışın izleme ekleyebiliyorsunuz!

Örnek Bir Kıyaslama Sahnesi

Bunun yanı sıra Nvidia Reflex, Nvidia DLSS 3 gibi teknolojileri bile bu oyunlara entegre edebiliyorsunuz. Bundan 10-15 yıl kadar önce çıkış yapmış bir oyunda ışın izleme gibi günümüzün popüler teknolojilerini ekleyebilmek gerçekten heyecan verici.

Dokuları güncellemek de aslında daha kolay bir hale getiriliyor. Maya, 3DS Max gibi uygulamalardaki dokuları da bu oyunlara entegre edip oyunun genel kalitesini çok daha üst düzeye çekebiliyorsunuz.

Tabii yapay zekayı da aktif olarak kullanmanız mümkün. RTX AI sayesinde dokuların çözünürlüğünü 4 kata varan artırmanıza imkan tanınıyor. Yani 1080P çözünürlüğündeki dokuları 4K çözünürlüğe kadar upscale etmenize imkan tanıyor. Bunun yanı sıra yine yapay zeka destekli gürültü giderme, derinlik efektleri gibi şeyleri bu yeni yazılımla birlikte kullanmanız mümkün kılınacak. Yani oyun modlayanlar için çok iyi bir yazılım olacak.

Nvidia RTX Remix Nasıl Kullanılır?

Üstelik Nvidia’nın verdiği bilgilere göre modlanan bu oyunları da paylaşmak kolay bir hale getirilecek. Yani karmaşık ara yazılımlar kullanmak zorunda kalmadan bu yenilikleri oyunculara sunabilme imkanına sahip olacaksınız.

Nvidia RTX Remix’in şu an için sistem gereksinimleri duyurulmadı, fakat DLSS 3 gibi teknolojilerin olduğu senaryolarda GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları şart olacaktır. Ayrıca yazılımın ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz açıklanmış değil. 


 

Bugünkü yazımızda Nvidia RTX Remix yazılımı nedir? RTX Remix özellikleri nedir? Gibi sorulara kısa yanıtlar bulduk. Nvidia RTX Remix yazılımı hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Counter Strike Global Offensive oyunu için Source 2 güncellemesi yıllardır bekleniyordu. Bu bekleyiş en sonunda sona erdi. Geçtiğimiz gün Source 2 güncellemeli Counter Strike...

Teknoloji Haberleri

Apple, iPhone’lar için iOS 16.4’ün geliştirici beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm, birçok yeni özelliği ve iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Peki iOS 16.4 ile neler değişecek?...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu insan oyunu bilgisayarına indirmeden önce sistem...