Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Nvidia RTX Remix Nedir?

Nvidia, GeForce RTX 4000 serisi ekran kartlarıyla birlikte farklı teknolojileri de tanıttı. Bunlardan biri ise Nvidia RTX Remix oldu. Peki bu Nvidia RTX Remix yazılımı nedir? Nvidia RTX Remix nasıl kullanılır? Henüz çok yeni olan bu yazılım özellikle eski oyunları şaşırtıcı derecede değiştirerek modlamanıza imkan tanıyor. Çok eski bir oyunu günümüz oyunlarıyla yarışacak şekilde güncelleyebilirsiniz. Gelin detaylara birlikte bakalım.

Nvidia RTX Remix Özellikleri Nedir?

Nvidia RTX Remix yazılımı özellikle oyun modlayanları ilgilendiren yeni bir yazılım. DirectX 8 ve DirectX 9 API’sını kullanan eski oyunları günümüzün standartlarına uygun şekilde düzenlemenize imkan tanıyor. Doku güncellemeleri ile oyunu günümüz standartlarına daha yakın bir hale getirebiliyorsunuz. Fakat bu aracı öne çıkaran şey aslında bunlar değil. Çünkü Nvidia Remix sayesinde yıllar önce çıkmış oyunlara ışın izleme ekleyebiliyorsunuz!

Örnek Bir Kıyaslama Sahnesi

Bunun yanı sıra Nvidia Reflex, Nvidia DLSS 3 gibi teknolojileri bile bu oyunlara entegre edebiliyorsunuz. Bundan 10-15 yıl kadar önce çıkış yapmış bir oyunda ışın izleme gibi günümüzün popüler teknolojilerini ekleyebilmek gerçekten heyecan verici.

Dokuları güncellemek de aslında daha kolay bir hale getiriliyor. Maya, 3DS Max gibi uygulamalardaki dokuları da bu oyunlara entegre edip oyunun genel kalitesini çok daha üst düzeye çekebiliyorsunuz.

Tabii yapay zekayı da aktif olarak kullanmanız mümkün. RTX AI sayesinde dokuların çözünürlüğünü 4 kata varan artırmanıza imkan tanınıyor. Yani 1080P çözünürlüğündeki dokuları 4K çözünürlüğe kadar upscale etmenize imkan tanıyor. Bunun yanı sıra yine yapay zeka destekli gürültü giderme, derinlik efektleri gibi şeyleri bu yeni yazılımla birlikte kullanmanız mümkün kılınacak. Yani oyun modlayanlar için çok iyi bir yazılım olacak.

Nvidia RTX Remix Nasıl Kullanılır?

Üstelik Nvidia’nın verdiği bilgilere göre modlanan bu oyunları da paylaşmak kolay bir hale getirilecek. Yani karmaşık ara yazılımlar kullanmak zorunda kalmadan bu yenilikleri oyunculara sunabilme imkanına sahip olacaksınız.

Nvidia RTX Remix’in şu an için sistem gereksinimleri duyurulmadı, fakat DLSS 3 gibi teknolojilerin olduğu senaryolarda GeForce RTX 4000 serisi ekran kartları şart olacaktır. Ayrıca yazılımın ne zaman piyasaya sürüleceği ise henüz açıklanmış değil. 


 

Bugünkü yazımızda Nvidia RTX Remix yazılımı nedir? RTX Remix özellikleri nedir? Gibi sorulara kısa yanıtlar bulduk. Nvidia RTX Remix yazılımı hakkında yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

EA Sports’un FIFA ile olan uzun süreli ortaklığının sona ermesinden bu yana geliştirilen ikinci futbol oyunu olan EA Sports FC 25, büyük beklentilerle geliyor....

İnceleme

AMD Ryzen 5 8400F ve Ryzen 7 8700F model işlemciler merak edilen modellerden biri. Çünkü bu işlemciler AM5 sokete geçiş işlemcisi olarak görülüyor. Muhtemelen...

Oyun İndirimleri

Epic Games, oyuncuları sevindirmeye devam ediyor! Her hafta ücretsiz olarak sunduğu oyunlar serisine bir yenisini daha ekledi. Bu hafta, Floppy Knights ücretsiz olarak indirilebilir....

Telefon Haberleri

Samsung, Unpacked etkinliğinde yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Flip 6 ve Fold 6’yı duyurdu. Katlanabilir telefon serisinin yeni sürümü, Snapdragon 8 Gen 3 ve...