Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Nvidia 527.56 Game Ready Sürücüsü Yayınlandı!

NVIDIA, Valve’ın 2007 klasik oyunu Portal’ı RTX teknolojisi ile yeniden tasarladı. RTX Destekli Portal’ı ücretsiz bir DLC olarak yayınlandı! En iyi deneyimi elde etmek için en yeni Game Ready Sürücüsünü edinin!

GeForce Oyuncuları, NVIDIA DLSS 3  ile yeni nesil geliştirmesi alan  The Witcher 3: Wild Hunt ve Jurassic World Evolution 2 ile en iyi deneyimine GeForce Game Ready sürücüsüyle erişebilecek.

RTX Destekli Portal ile ‘Oyuna Hazır‘!

NVIDIA, oyuna çarpıcı bir yeni görünüm ve his vermek için gelişmiş ışın izleme, NVIDIA DLSS 3, NVIDIA Reflex ve daha fazlası gibi gelişmiş grafik özellikleri ile tüm zamanların en iyi video oyunlarından biri olarak kabul edilen Valve’ın ikonik video oyunu olan Portal’ı yeniden tasarladı. RTX destekli Portal artık klasik platform oyunları için ücretsiz ve resmi olarak indirilebilir, (DLC) olarak mevcut, bir içerik.

The Witcher 3: Wild Hunt’ın Yeni Nesil Güncellemesi İçin ‘Oyuna Hazır’!

14 Aralık’ta, tüm The Witcher 3: Wild Hunt PC oyuncuları, en son model PC ve dizüstü bilgisayarlardan tam olarak yararlanacak çeşitli oynanış değişiklikleri, yeni macera içeriği ve yeni grafik özellikleri ekleyen ücretsiz bir güncelleme alacak.

Oyuncuları Neler Bekliyor?

 • RTX Global Aydınlatma (RTXGI), daha sürükleyici ve gerçekçi dış mekan ışın izlemeli aydınlatma ekliyor
 • Işın izlemeli ortam oklüzyonu, ışığı engelleyen nesnelerin etrafındaki gölgelemeyi iyileştiriyor
 • Işın izlemeli gölgeler, gölgelerin doğruluğunu, netliğini ve görünürlüğünü artırıyor
 • Işın izlemeli yansımalar, su yüzeyleri ve diğer uygun yansıtıcı yüzeylerdeki yansımaların doğruluğunu ve kalitesini artırıyor
 • Ultra+ ayarları çizim mesafelerini, yeşillik yoğunluğunu, arka plan karakter detayını, kalitesini ve daha fazlasını artırıyor
 • Doku çözünürlükleri artarak ve ortamlar yeni geometrik detaylar kazanıyor

Oyun ayrıca performansı artırmak için DLSS 3 ve gecikmeyi en aza indirmek için NVIDIA Reflex’e sahip!

 Jurassic World Evolution 2’nin DLSS 3 Güncellemesiyle ‘Oyuna Hazır’!

Frontier Developments, Universal Games ve Digital Platforms işbirliğiyle 8 Aralık’ta Jurassic World Evolution 2: Dominion Malta Expansion’ı piyasaya sürüyor.

Ücretli DLC’nin yanı sıra, tüm oyuncular için DLSS 3 ve daha küçük türler için saldırı ve yeme davranışları, zorlu haritalarda oynamak için beş mücadele seviyesi, seçili dinozor varyantları için bir dizi yeni cilt ve desen rengi ve bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesi de dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik içeren, ücretsiz bir güncelleme mevcut.

Ray Tracing Oyunları Değiştirmeye Devam Ediyor!

RTX Destekli PortalThe Witcher 3: Wild Hunt ve Jurassic World Evolution 2, ışın izlemenin oyunları nasıl etkilediğinin en son örnekleri arasında gösteriliyor. Geçtiğimiz birkaç yıl içinde ışın izleme, PC oyunlarında aydınlatmanın nasıl yürütüldüğü konusunda devrim yaratmaya devam ediyor ve tüketicilerin en çok beklenen oyunları için sahip oldukları görsel beklentileri önemli ölçüde artırıyor.

Günümüzde ışın izleme destekli 100 ‘den fazla oyun ve 70’ ten fazla uygulama mevcuttur. Bu tatil sezonunda en çok beklenen oyunlar ışın izlemeli aydınlatmaya sahip oluyor. Bu oyunlara örnek olarak:

 1. A Plague Tale: Requiem
 2. Cyberpunk 2077
 3. Dying Light 2 Stay Human
 4. Resident Evil Village
 5. F1 22
 6. Fortnite
 7. Forza Horizon 5
 8. ICARUS
 9. Jurassic World Evolution 2
 10. Marvel’s Midnight Suns
 11. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 12. Marvel’s Spider-Man: Remastered
 13. RTX Destekli Minecraft
 14. RTX Destekli Portal
 15. Sackboy: A Big Adventure
 16. Saints Row (2022)
 17. The Callisto Protocol
 18. The Witcher 3: Wild Hunt (12/14)
 19. Warhammer 40,000: Darktide
 20. World of Warcraft: Dragonflight

Oyuncuların bir sonraki GPU’larının günümüzün ve geleceğin en iyi oyunlarına hazır olduğundan emin olmaları önem taşıyor. Oyuncuların GPU’nun şu üç bileşene sahip olmaları gerekiyor:

 • Işın izleme efektlerini kaldırabilecek kadar güçlü özel RT çekirdekleri
 • NVIDIA DLSS gibi yapay zeka destekli bir performans artırıcı
 • Bir ton rasterizasyon işlem gücü

 

Basın bülteninden derlenmiştir.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...