Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Peaky Blinders
Peaky Blinders

Sinema Haberleri

Netflix, Yeni Peaky Blinders Dizileri Üzerinde Çalışıyor

Dünyanın en çok aboneye sahip olan dijital içerik platformu Netflix, son dönemlerde oldukça kötü zamanlar geçiriyor. Geçtiğimiz aylarda ilk defa abone kaybetmeye başlayan platform, yaşanan bu talihsiz olayların önüne geçmek amacıyla birçok radikal değişiklik yapmaya başladı.

Şirketin almaya başladığı radikal kararların en başında ise, daha az ancak daha kaliteli içerikleri izleyiciyle buluşturmak yer alıyor. Bu nedenle Netflix‘in pek çok orijinal yapımı bulunuyor olsa da, lisans haklarını satın aldığı ve oldukça yüksek izlenme sayılarına ulaşan yapımları da bulunuyor. Bu yapımlardan bir tanesi de; Cillian Murphy‘nin ikonik karakteri Thomas Shelby‘nin başrolünde olduğu Peaky Blinders dizisi.

Prodüksiyonu BBC tarafından yürütülen ve İngiltere’nin Birmingham kentinde geçen dizi özellikle son dönemde izleyici karşısına çıkan dönem dizileri arasından sıyrılarak kendisini kanıtlamış durumda. Shelby ailesinin şaşalı hayatına ortak olduğumuz serüvenin sinema filmleri ile devam edeceği daha önce resmi olarak açıklanmıştı.

Ancak son gelen bilgilere göre, sinema filmlerinin yanı sıra Netflix ortaklığında ön geliştirme süreci yürütülen ve aynı evrende geçen 2 yan yapım daha bulunuyor.

Netflix, Peaky Blinders Evrenini Genişletmek İstiyor

Peaky Blinders

Bloomberg tarafından kaleme alınan makaleye göre Netflix; Peaky Blinders evrenini iki yeni spin-off dizi ile genişletmek istiyor. Aktarılan bilgilere göre bu iki yapımdan bir tanesi; Ana diziden 20 yıl sonrasında yani 20. yüzyılın ortalarında Boston’da geçecek bir macerayı konu alacak. Diğer yapım ise; geçtiğimiz yıllarda aramızdan ayrılan Helen McCrory’nin hayat verdiği Polly Gray karakterini merkeze alacak.

Son olarak Peaky Blinders’ın yaratıcısı Steven Knight’ın beklenen devam filmi üzerinde oldukça sıkı çalıştığı ve filmin, Netflix‘in üzerinde çalıştığı projelerden tamamen ayrı olacağı da aktarılan bilgiler arasında. Yan dizilerin henüz Netflix tarafından resmi olarak duyurulmadığını ve yapımların henüz erken geliştirme sürecinde olduğunun hatırlatalım.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...