Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Mozilla Firefox 102 Çıktı

Mozilla vakfının en meşhur ürünü olan Firefox tarayıcısının yeni sürümü çıktı. Peki 102 sürümü ile neler değişti? Gelin, “Mozilla Firefox 102 Çıktı” başlığını aşağıda sizlere teferruatlı olarak anlatalım.

Mozilla Firefox 102 Çıktı

Firefox 102 sürümü, yarınki kararlı sürüm duyurusundan evvel indirilmeye hazır. Firefox 102, en heyecan verici son kullanıcı güncellemesi değildir, ancak Transform Streams desteği ve Geoclue ile Firefox Linux’un coğrafi konum belirleme için oluşturduğu destek gibi bazı geliştirici eklemelerine sahiptir.

Firefox 102.0’ın öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Yüksek karşıtlık modunda iyileştirilmiş PDF okuma.
  • Coğrafi konum raporlaması için bu desteğe sahip sistemler için Linux’ta Firefox’ta Geoclue desteği.
  • HBO Max, Dailymotion, Tubl, Disney+ ve SonyLIV gibi daha fazla hizmet için çalışan resim içinde resim modu için altyazılar ve alt yazılar.
  • CSS “güncelleme” medya özelliği, çıktı aygıtının, oluşturulduktan sonra içeriğin görünümünü değiştirme yeteneğini sorgulamak için artık varsayılan olarak kullanılabilir.
  • Yeni API desteği, dönüştürme akışlarını ve okunabilir bayt akışlarını içerir.

Bu haberimizde sizlere “Mozilla Firefox 102 Çıktı” başlığını anlattık. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek olan “Das U-Boot Nedir?” adlı makalemizi başlığın üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Kaynak:

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-102-Download

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sistem Gereksinimleri

Robert Kirkman‘ın kaleme aldığı “The Walking Dead” kitap serisinden TV’ye uyarlanan ve aynı ismi sahip olan The Walking Dead, 12 yıl önce ekranlarda izleyiciyle...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Oyun Haberleri

Needs Games tarafından geliştirilen ve LINE GAMES tarafından yayınlanan,  oynaması ücretsiz aksiyon RPG oyunu olan UNDECEMBER ,12 Ekim’de oyun severlerle buluşması planlanıyor.  UNDECEMBER, Steam, Android ve...

İnceleme

Kablosuz oyuncu fareleri günümüzde iyice yaygınlaşmaya başladı. Haliyle insanların kablosuz oyuncu farelerine olan ilgisi de yükseliyor. Bugün incelemesini yapacağımız Razer Basilisk Ultimate model oyuncu...