Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Haber

Mozilla Firefox 102 Çıktı

Mozilla vakfının en meşhur ürünü olan Firefox tarayıcısının yeni sürümü çıktı. Peki 102 sürümü ile neler değişti? Gelin, “Mozilla Firefox 102 Çıktı” başlığını aşağıda sizlere teferruatlı olarak anlatalım.

Mozilla Firefox 102 Çıktı

Firefox 102 sürümü, yarınki kararlı sürüm duyurusundan evvel indirilmeye hazır. Firefox 102, en heyecan verici son kullanıcı güncellemesi değildir, ancak Transform Streams desteği ve Geoclue ile Firefox Linux’un coğrafi konum belirleme için oluşturduğu destek gibi bazı geliştirici eklemelerine sahiptir.

Firefox 102.0’ın öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır:

  • Yüksek karşıtlık modunda iyileştirilmiş PDF okuma.
  • Coğrafi konum raporlaması için bu desteğe sahip sistemler için Linux’ta Firefox’ta Geoclue desteği.
  • HBO Max, Dailymotion, Tubl, Disney+ ve SonyLIV gibi daha fazla hizmet için çalışan resim içinde resim modu için altyazılar ve alt yazılar.
  • CSS “güncelleme” medya özelliği, çıktı aygıtının, oluşturulduktan sonra içeriğin görünümünü değiştirme yeteneğini sorgulamak için artık varsayılan olarak kullanılabilir.
  • Yeni API desteği, dönüştürme akışlarını ve okunabilir bayt akışlarını içerir.

Bu haberimizde sizlere “Mozilla Firefox 102 Çıktı” başlığını anlattık. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek olan “Das U-Boot Nedir?” adlı makalemizi başlığın üzerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

 

Kaynak:

https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-102-Download

Semih Boran, 2005 senesinde Ankara Yenimahalle'de doğmuştur. PC, Telefon, Tablet, Oyun konsolu, gömülü sistemler, yazılım gibi kategorilerde rehber, makale ve haber yazıları yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Instagram’da takip isteği göndermek birçok hesaba erişmek için gerekli adımlardan bir tanesidir. Sosyal medya kullanan birçok kullanıcı bilgilerinin güvenliği ve daha kişisel bir alana...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Senua’s Saga: Hellblade 2 sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu kullanıcı istediği oyunu bilgisayarına indirmeden...

Sinema Haberleri

Cem Yılmaz hayranlarını sevince boğan müjdeli haber geldi: GORA 4 GORA çekimleri başladı! Tam 20 yıl önce vizyona giren ve Türk sinema tarihinde unutulmaz...

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...