Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

HABER

Microsoft, Netflix’i Satın Almak İstiyor!!

Son yıllarda yaşanan satın alım furyasına hepimiz alıştık diyebilir miyiz. Dev firmaların görece kendilerinden daha küçük firmaları bünyelerine katmak istemeleri son dönemde oldukça popüler bir durum haline gelmeye başladı. Satın alımlarıyla en çok adından söz ettiren firmalardan bir tanesi de teknoloji devi Microsoft.

Microsoft, 2014 yılında Satya Nadela‘nın CEO olarak göreve başlamasının ardından birçok satın alıma imza attı. Bu satın alımlardan bazıları ise Mojang, LinkedIn, Nuance, Bethesda ve Activision-Blizzard. Görünüşe göre Microsoft, bu satın alımlar ile yetinmedi ve firma portföyünü daha da genişletmek istiyor.

Microsoft Gözünü Netflix’e Dikti

Dünyanın en büyük haber kaynakları arasında yer alan Reuters tarafından kaleme alınan habere göre Microsoft, son dönemde oldukça büyük zorluklar yaşayan Netflix‘i bünyesine katmak istiyor. İlk olarak bakıldığı zaman bu haber oldukça tuhaf gelebilir. Neden mi çünkü Microsoft çevrimiçi dizi ve film sektöründe hiçbir şekilde yer almıyor.

Fakat iki şirketin arasının son yıllarda oldukça iyi olduğu aşikar. Netflix‘in platformda yayınlayacağı reklamlar için Microsoft ile el sıkışması ve Microsoft‘un en üst düzey yöneticileri arasında yer alan Brad Smith, aynı zamanda da Netflix Yönetim Kurulu üyesi olarak görev alması iddiları destekler nitelikte. Ayrıca Microsoft‘un çevrimiçi dizi ve film sektöründe yer almaması da satın alım önünde hiçbir engel oluşmamasına neden oluyor.

Dünyanın En Büyük Satın Alımı Olabilir

Peki Microsoft, Netflix‘e ne kadar teklif etmeye hazırlanıyor diye soracak olursanız Reuters‘da yer alan bilgilere göre tamı tamına 190 milyar dolar. Eğer ki bu satın alım gerçekleşmiş olursa Microsoft şimdiye kadar ki en büyük satın alımı yapmış olacak. Dev teknoloji şirketinin maddi gücü de göz önüne alındığı zaman imkansız bir durum değil.

Kaynak; Reuters

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

1 Yorum

1 yorum

  1. Uğur AĞDAŞ

    Ara 23, 2022 at 07:54

    Doymuyorlar ! bütün her şey onların etrafında dönsün istiyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. En son güncelleme ile birlikte, sohbet filtreleme özelliği platforma eklenmiş durumda. Bu yeni özellik, kullanıcıların...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Teknoloji Haberleri

HP, oyuncular için yeni bir bütçe dostu monitör olan HP Omen D27qs’i tanıttı. Uygun fiyatına rağmen iyi özellikler sunan monitörün detaylarına bir göz atalım....