Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Marvel Studios, Yapımlarına Dair Yeni Detayları Paylaştı

Marvel Sinematik Evreni hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Birçok yeni karakter ve hikayenin işlenmeye başladığı evrene gün geçtikçe yeni yapımlar eklenmeye devam ediyor. Özellikle 4.evre ile oldukça farklı bir yöne evrilen MCU, farklı hikayeleri bizlere sunmaya başladı.

Marvel Studios geçtiğimiz haftalarda 3 yıl aradan sonra düzenlenen Comic-Con etkinliğinde, “The Multiverse Saga” ismini verdiği 4.fazın devamı niteliğinde olan 5 ve 6.faz yapımlarını resmen duyurmuştu. Ancak hayranlar olarak bizler Marvel‘in duyurularının henüz sona ermediğini biliyoruz. Dünyanın en büyük eğlence şirketlerinden birisi olan Disney‘in yılda bir kez düzenlediği D23 Expo etkinliğinde, Marvel Studios‘un yeni yapımlarını duyurmasını beklerlen firma hayranlara ters köşe yaptı. Dilerseniz daha önce duyurulan yapımlar hakkında gelen yeni bilgilere beraber göz atalım.

Marvel Studios’un Hayranlarla Paylaştığı Yeni Detaylar

Black Panther: Wakanda Forever

Geçtiğimiz yıllarda Black Panther karakterine can veren Chadwick Boseman’ı kanser yüzünden kaybetmiştik. İlk filmin yakaladığı muhteşem başaranın ardından devam filminin geleceğini biliyorduk. Ancak Boseman‘ın ölümünün ardından nasıl bir hikaye anlatılacağını oldukça merak ediyorduk. Yeni gelen bilgilere göre, T’challa MCU‘da ölmüş olacak.

Ayrıca film hakkında D23 paneline özel yeni fragman yayınlandı. Ancak yeni fragman ne yazık ki hayranlarla paylaşılmadı. Yayınlanan fragmanda ise Riri‘nin uçuşunu, Dora Milaje‘yi, Namor ve Attuma‘nın güçlerinin gösterildiğini öğrendik. Filmde izleyeceğimiz hikaye ise kısaca şu şekilde olacak; T’challa‘nın ölümünün ardından Wakanda oldukça zayıflıyor ve dünya Wakanda‘dan vibranyum çalmaya çalışıyor. Son olarak filmin hala daha prodüksiyon aşamasının tamamlanmadığı öğrenildi. Bu açıklamadan filmin ertlenebileceği çıkarımını yapabiliriz.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania‘dan tıpkı Comic Con panelinde olduğu yeni bir fragman paylaşıldı. Ancak paylaşılan fragman hayranlarla henüz resmi olarak paylaşılmadı. Paylaşılan fragmanda Scott Lang, Kang‘ın elinden Cassie‘yi kurtarmak için Quantum Realm‘de soygun yapmak zorunda kalıyor. Son olarak film Avengers The Kang Dynasty’e direk bağlanacak. Bu yüzden oldukça önemli bir film bizleri bekliyor. Çıkış tarihi yaklaşan filmden daha farklı detay açıklanmadı.

IronHeart

Iron Man‘in ölümün ardından mirasını Riri Williams‘ın devralacağını ve MCU‘da nispeten yeni Iron Man olacağını biliyoruz. En sonunda merakla beklenen filmden ilk fragmanı yayınlandı ancak maalesef ki D23 katılımcılarına özel. Henüz bu fragmanlara hayranlarla paylaşılmadı. Dizinin ana kötüsünü kimin canlandıracağını da resmi olarak öğrenmiş olduk. The Hook karakterine Anthony Ramos hayat verecek.

Werewolf By Night

Daha önce adını çok fazla duymadığımız yapımlardan birisi Werewolf By Night. Dizinin yönetmen koltuğunda Micheal Giacchino oturacak. Başrollerini Gael Garcia Bernal ve Laura Donnelly paylaşacak. Yapım hakkında yayınlanan ilk fragman, 1940’ların korku filmini anımsatan siyah beyaz görüntülere sahip ve ürkütücü bir malikanede geçiyor.

Secret Invasion

Duyurulduğu günden bu yana merakla beklenen diziden en sonunda yeni bilgiler paylaşıldı. Captain Marvel filmi sayesinde MCU‘ya dahil olan Skrull‘ı konu alacak filmin başrolünde Samuel L Jackson‘ı izleyeceğiz. Ayrıca Armor Wars dizisinin çekimlerine gelecek yıl başlanacak ve Secret Invasion dizisinin hemen sonrasında geçecek. İki dizi birbiriyle birebir bağlantılı olacak.

Loki 2.Sezon

Loki‘nin oldukça sevilen ilk sezonun ardından ikinci sezonun geleceği belliydi. Neredeyse tüm MCU yapımlarıyla bağlantılı olan film, yakında izleyeceğimiz tüm yapımlarla birebir bağlantılı olacak ve Faz 5 ve 6’nın en önemli yapımı olacak. Dizinin yeni sezonu hakkında yeni görüntüler ve birde fragman paylaşıldı. Ancak ne yazık ki D23 sunumuna özel. Ayrıca, Ke Huy Quan‘ın dizinin oyuncu kadrosuna katıldığı açıklandı.

Daredevil: Born Again

Dizi hakkında çok fazla bilgi verilmedi. Yeni logosu ve dizinin 18 bölüm uzunluğunda olacağı açıklandı. Ayrıca D23 katılımcılarına özel bazı set fotoğrafları gösterildi. Son olarak Charlie Cox, dizi hakkında “Duygusal. Gerçekten çok duygusal.” açıklamasında bulundu.

Captain America New World Order

Film hakkında çok fazla bilgi paylaşılmadı. Ancak, filmin logosunu görmüş olduk. İlk kez 2008’de The Incredible Hulk‘ta The Leader/Samuel Sterns olarak karşımıza çıkan Tim Blake Nelson, 14 yıl aradan sonra bu film ile geri dönecek.

Echo

Dizi hakkında D23 katılımcılarına özel yeni fragman paylaşıldı. Yeni logo ve dizinin çekimlerinin sona erdiği açıklandı. Ayrıca Kingpin‘in paylaşılan fragmanda göz bandı taktığı öğrenildi.

The Marvels

Film hakkında ilk fragman D23 katılımcılarına özel paylaşıldı. Filmin Ms.Marvel dizisinin hemen ardında geçeceği açıklandı. Paylaşılan fragmanda Ms. Marvel, Captain Marvel, Monica Rambeau ve Nick Fury‘nin bir araya geldiği ve Sabre Uzay İstasyonu’nda neler yaptıkları gösterildiği öğrenildi.

Thunderbolts

İzleyicilerler buluşmasına oldukça uzun zaman olan film hakkında herhangi bir fragman ya da detaylı bir bilgi paylaşılmadı. Ancak Thunderbolts ekibinde kimlerin bulunacağını öğrenmiş olduk. Yelena, Red Guardian, Bucky, Ghost, Taskmaster, Val ve US Agent karakterleri Thunderbolts ekibini oluşturacaklar. Ekibin lideri Yelena olacak.

Son olarak panel sırasında yeni bir yapım duyurulmadı. Fantastic Four filminin yönetmeni Matt Shakman olacak. Armor Wars dizisinin başrolü ise Don Cheadle olarak açıklandı.

Kaynak; IGN

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Huawei, yeni amiral gemisi Huawei Pura 70 Ultra’yı tanıttı. Yeni Vane Design tasarım diliyle gelen telefonun özelliklerine bir göz atalım. Huawei Pura 70 Ultra...

Telefon Haberleri

Honor, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Honor Magic 6 Pro’yu tanıttı. Ön kayıta özel indirim fırsatları sunan cihazın özelliklerine bir göz atalım. Honor Magic...

Teknoloji Haberleri

Ekran kartı fiyatları mining döneminden beri dalgalı seyrediyor. Mining döneminde hem stok yoktu hem de ekran kartları bir hayli yüksekti. Fakat mining döneminin bitmesiyle...