Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Marvel Neden X-Men Filmleri Çekmiyor

Disney‘in 2017 yılında 20th Century Fox‘u satın almasının ardından X-Men‘in tüm hakları yeniden Marvel’in eline geçti. O günden beri X-Men ve Marvel hayranları, yeni yapımların gelmesini bekliyor. Özellikle hayranlar bu yıl gerçekleşen San Diego Comic Con veya D23 sırasında yeni X-Men filminin duyurulmasını bekliyordu. Ancak beklendiği olmadı.

Marvel yapımları sırasında sürekli X-Men filmlerine göndermele yapıyor. The Falcon and the Winter Soldier ve She-Hulk gibi yapımlarda Marvel resmen X-Men filmlerinin yolda olduğuna işaret ediyor. Ancak bir türlü yeni yapımlar duyurulmuyor. Peki neden durum böyle, neden yeni hayranlar yeni X-Men filmi izleyemiyor? Gelin detaylara biraz beraber bakalım.

Yeni X-Men Filmleri İmzalanan Sözleşmelere Takıldı

X-Men filmlerine dair ilk somut detayı Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde gördük. Bu filmde Iluminati üyelerinin arasında Patrick Stewart‘ı tekrardan Charles Xavier rolünde seyrettik. Bu durum birçok hayran açısından X-Men filmleri geliyor açıklamasıydı. Ancak durum pekte sanıldığı gibi değil.

Evet şuan tüm X-Men hakları Marvel’e ait. Fakat Fox‘un oyuncularla yaptığı sözleşmelerden dolayı Marvel, yeni X-Men planı ortaya koyamıyor. Aynı oyuncularla devam etme kararı alsa da hepsinin sözleşmesi 2025 yılında sona erecek. Doctor Strange 2‘de de Charles Xavier‘ı tekrar izlememizin asıl nedeni bu. Marvel yeni X-Men yapımları yapmak istiyor olsa da ortada yer alan sözleşmelerden dolayı planlarını gerçekleştiremiyor.

Marvel Hangi X-Men Takımını Kullanacak?

Son olarak Marvel‘e yakın kaynaklara göre, ilerleyen yıllarda izleyeceğimiz X-Men filmlerinin Joss Whedon kaleme aldığı Astonishing X-Men çizgi roman serisine dayanması bekleniyor. Ancak henüz Marvel, hangi X-Men ekibini kullanacaığını resmen açıklamadı.

Kaynak; ScreenGeek

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...

Sinema Haberleri

İlk filmi 2008 yılında izleyici karşısına çıkan ve gişede harikalar yaratan Kung Fu Panda serisi, 2016 yılında izleyici karşısına çıkan serinin üçüncü filminin ardından...