Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Marvel Neden X-Men Filmleri Çekmiyor

Disney‘in 2017 yılında 20th Century Fox‘u satın almasının ardından X-Men‘in tüm hakları yeniden Marvel’in eline geçti. O günden beri X-Men ve Marvel hayranları, yeni yapımların gelmesini bekliyor. Özellikle hayranlar bu yıl gerçekleşen San Diego Comic Con veya D23 sırasında yeni X-Men filminin duyurulmasını bekliyordu. Ancak beklendiği olmadı.

Marvel yapımları sırasında sürekli X-Men filmlerine göndermele yapıyor. The Falcon and the Winter Soldier ve She-Hulk gibi yapımlarda Marvel resmen X-Men filmlerinin yolda olduğuna işaret ediyor. Ancak bir türlü yeni yapımlar duyurulmuyor. Peki neden durum böyle, neden yeni hayranlar yeni X-Men filmi izleyemiyor? Gelin detaylara biraz beraber bakalım.

Yeni X-Men Filmleri İmzalanan Sözleşmelere Takıldı

X-Men filmlerine dair ilk somut detayı Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminde gördük. Bu filmde Iluminati üyelerinin arasında Patrick Stewart‘ı tekrardan Charles Xavier rolünde seyrettik. Bu durum birçok hayran açısından X-Men filmleri geliyor açıklamasıydı. Ancak durum pekte sanıldığı gibi değil.

Evet şuan tüm X-Men hakları Marvel’e ait. Fakat Fox‘un oyuncularla yaptığı sözleşmelerden dolayı Marvel, yeni X-Men planı ortaya koyamıyor. Aynı oyuncularla devam etme kararı alsa da hepsinin sözleşmesi 2025 yılında sona erecek. Doctor Strange 2‘de de Charles Xavier‘ı tekrar izlememizin asıl nedeni bu. Marvel yeni X-Men yapımları yapmak istiyor olsa da ortada yer alan sözleşmelerden dolayı planlarını gerçekleştiremiyor.

Marvel Hangi X-Men Takımını Kullanacak?

Son olarak Marvel‘e yakın kaynaklara göre, ilerleyen yıllarda izleyeceğimiz X-Men filmlerinin Joss Whedon kaleme aldığı Astonishing X-Men çizgi roman serisine dayanması bekleniyor. Ancak henüz Marvel, hangi X-Men ekibini kullanacaığını resmen açıklamadı.

Kaynak; ScreenGeek

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı ilk başlarda bazı eleştirilere maruz kalsa bile iş satış kısmına geldiğinde ise mükemmel bir başarılı elde etmeyi başardı....

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Telefon Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin en popüler ve en çok varyanta sahip modeli olan Redmi Note serisine bir tane daha model ekleniyor....

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...