Logitech G300s Gaming Mouse İncelemesi

Bugün Donanım Arşivi ofisine oyuncular için uygun fiyatlı fare ve klavye geldi. Ofisimize gelen bu iki farkı ürünü detaylıca inceleyip ürünler hakkında bilgi verip deneyimlerimizi paylaşacağız.

Bu yazımızda sizlere elimize ulaşan oyuncu faresi hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Logitech firmasının çok güzel oyuncu ekipmanları ürettiğini biliyoruz. Bugün sizlerle birlikte Logitech’in G300s isimli uygun fiyatlı oyuncu faresinin inceleyeceğiz. G300s ile birlikte şuan promosyon olarak yanında mouse pad hediye ediliyor. Bugün onuda ele alacağız.

Gelin önce teknik özelliklerine ardından tasarımına ve ergonomisine bakalım. Son olarak ise cihazı genel hatları ile değerlendirelim.

Dilerseniz buraya tıklayarak Logitech G300s’e ulaşabilirsiniz.

Teknik Özellikler 

Logitech G300s’in teknik özelliklerine bakacak olursak;

  • Toplamda 9 adet programlanabilir tuş bulunuyor. (Scroll tuşu dahil)
  • 250-2500 aralığında DPI desteği.
  • 1ms Rapor Hızı (USB)
  • Maks. hızlanma > 20G *
  • Maks. Hız 60 ips (1,5 m/s) *

* Ahşap kaplama masada test edilen değerler.

Cihaz üzerinde toplamda 9 adet tuş bulunuyor ve Logitech’in kendi yazılımı sayesinde dilediğimiz gibi bu tuşları programlayabiliyoruz. Bu 9 tuşun 2’si normal klik tuşu iken 1’i scroll tuşu. Yani bizim kullanıp görev atayacağımız 6 tuş bulunuyor.

Cihaz bizlere 250 ile 2500 arasında DPI değeri sunuyor. İstediğiniz oyunda istediğiniz DPI ayarı ile oynamamız mümkün. Logitech’in yazılımı sayesinde her bir profile farklı renk atayarak oyun değiştirdiğimizde kolaylıkla DPI ayarını da değiştirebiliyoruz.

Örneğin CS:GO oynarken 1750 DPI ayarında oynuyorsunuz ve buna kırmızı rengini atadınız. LOL oynarken ise 750 DPI ayarında oynuyorsunuz ve buna sarı rengini atadınız. Her renge bir oyun verdiğiniz taktirde oyun oynarken kolaylıkla DPI geçişi yapabiliyorsunuz.

Tasarım-Ergonomi

Logitech G300s’in tasarımına bakmak gerekirse bizi oldukça şık bir oyuncu faresinin karşıladığını söyleyebilirim. Tasarımının oldukça şık olmasının yanı sıra bizlere 7 farklı rengi sunabilmesi çok iyi olmuş.

Cihaza yukarıdan baktığımızda simetrik bir tasarım uygulanmış. Bu simetrik tasarımın bazı artı ve eksileri bulunuyor. Görüntü açısında oldukça güzel duruyor. Lakin ergonomi açısından çok başarılı değil.

Cihazın hem solaklar için hem sağlaklar için dizayn edilmesi ergonomi açısından cihaza eksi puan getiriyor. Her iki kesim içinde hazırlanmış olması her iki kesime de kullanım rahatlığı açısından ekstra bir şey sunmuyor.

Hediye Mouse Pad

Logitech G300s satın aldığınızda şu sıralar (11.01.2018) yanında sizlere bir adet mouse pad hediye ediliyor. Mouse Pad deneyimimizi kısaca aktarıp sonuç kısmına geçelim.

Mouse Pad’in dokusunun çok güzel olduğunu söylemekte fayda var ve hediye bir mouse pad’e göre fazlasıyla iyi. Mouse Pad’in yeterli bir büyüklüğe sahip olduğunu da belirtelim.

Dilerseniz buraya tıklayarak Logitech G300s ve Logitech G103 setine daha uygun fiyatla ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak Logitech G300s’i değerlendirmek gerekirse tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Fiyatına göre üst düzey bir oyuncu faresi olmasıyla birlikte yanında gelen hediye mouse pad’in oldukça güzel olduğunu da belirtelim.

Ergonomi açısından Logitech G300s’in çok başarılı olduğunu söylemek pek mümkün değil. Bunun sebebine yukarıda değinmiştim. Fiyat olarak ise Logitech G300s + Hediye Pad’i 11.01.2018 tarihinde 100TL’ye sahip olabiliyorsunuz. Bu fiyatın bu performansa göre çok iyi olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum. Öğrenimim ile alakası olmasa da çocukluğumdan beri bilgisayara olan ilgim beni bir miktar bu sektöre itti. Bu sektörde aktif olarak 3-4 yıldır çalışıyorum ve birden fazla yayında yazılı ve videolu içerik ürettim. Editörlük haricinde PR sektöründe aktif olarak çalışmalarım bulunmakla beraber Donanım Arşivi'nde Proje Geliştirme ve Editör olarak sizlerleyim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin