Logitech G103 Gaming Klavye İncelemesi

Bugün Donanım Arşivi ofisine oyuncular için uygun fiyatlı fare ve klavye geldi. Ofisimize gelen bu iki farkı ürünü detaylıca inceleyip ürünler hakkında bilgi verip deneyimlerimizi paylaşacağız.

Bu yazımızda sizlere elimize ulaşan oyuncu klavyesi hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Logitech firmasının çok güzel oyuncu ekipmanları ürettiğini biliyoruz. Bugün sizlerle birlikte Logitech’in G103 isimli uygun fiyatlı oyuncu klavyesini inceleyeceğiz.

Gelin önce teknik özelliklerine ardından tasarımına ve ergonomisine bakalım. Son olarak ise cihazı genel hatları ile değerlendirelim.

Dilerseniz buraya tıklayarak Logitech G103’e ulaşabilirsiniz.

G103’ün Özellikleri

Logitech G103 Oyuncu Klavyesinin teknik özelliklerine bakacak olursak;

  • Klavyenin sol tarafında 6 adet programlanabilir tuş bulunuyor.
  • Mekanik değil! Mekanik hisli (Membran)
  • Çoklu tuş giriş desteği (Aynı anda birçok tuşu kullanabiliyorsunuz ve oldukça hızlı tepkime veriyor.)
  • Su geçirmezlik

Logitech G103’ün oyun modu tuşuna bastığınız takdirde windows tuşunu devre dışı bırakıyor ve yanlışlıkla windows tuşuna basıp sinirlenmenize engel oluyor.

Logitech G103‘ün sol kısımda yer aldan 6 tuşa Logitech‘in kendi yazılımı sayesinde makro atayabiliyorsunuz. Yani bir tuşa birden fazla tuşun görevini verebiliyorsunuz. Özellikle oyun oynarken bir çok oyuncunun aradığı önemli bir özellik.

Tasarım-Ergonomi

Logitech G103‘ün tasarımına bakacak olursak karşımızda duran bu oyuncu klavyesinin şık bir tasarıma sahip olduğunu söylemek biraz zor. Logitech’in kullandığı malzemenin kalitesine baktığımızda orta seviyede yer alıyor.

Gaming bir klavye olmasına rağmen tasarımına baktığımızda bunu söylemek pek kolay değil. Klavyenin “W, A, S, D” tuşlarının kırmızı renkte olması güzel olmuş ama cihazda en ufak bir aydınlatma bulunmaması tasarım konusunda cihazı bir miktar başarısız yapıyor.

Logitech G103‘ün ergonomisine bakacak olursak cihazın alt tarafında bileklik konumlandırılması iyi olmuş. Onun dışında kullanım rahatlığı açısından başka bir artı sunmuyor.

Dilerseniz buraya tıklayarak Logitech G300s ve Logitech G103 setine daha uygun fiyatla ulaşabilirsiniz.

Sonuç

Genel olarak cihazı değerlendirmek gerekirse fiyatına göre bir çok özellik sunuyor. Özellikle bünyesinde programlanabilir 6 tuş bulunması oyuncular için oldukça önemli. Cihazın kendi yazılımı sayesinde makro atanabilmesi de oyuncuları memnun edecek özelliklerden. Lakin tuşların mekanik olmaması zaten oyuncuları hemen vazgeçirecek özelliklerden biri.

Cihazın tasarımına geldiğimizde ise bazı tuşların kırmızı renkte olmasının dışında bizleri cezbeden başka bir şey yok. Kullanım rahatlığı konusunda ise bileklik olmasının gayet iyi olduğunu belirtelim.

Cihazın fiyatına gelecek olursak Logitech G103 11.01.2018 tarihinde 80TL’ye bulunabiliyor.

İstanbul Üniversitesinde Metalurji ve Malzeme Mühendisliği okuyorum. Öğrenimim ile alakası olmasa da çocukluğumdan beri bilgisayara olan ilgim beni bir miktar bu sektöre itti. Bu sektörde aktif olarak 3-4 yıldır çalışıyorum ve birden fazla yayında yazılı ve videolu içerik ürettim. Editörlük haricinde PR sektöründe aktif olarak çalışmalarım bulunmakla beraber Donanım Arşivi'nde Proje Geliştirme ve Editör olarak sizlerleyim.

1 YORUM

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin