Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

İphone 15’in Tasarımı Sızdırıldı; Klasik Çentiğe Elveda!

Apple’ın her sene yeni bir iPhone serisi tanıttığı Eylül ayı yaklaşmaya devam ederken yeni iPhone’lara dair yeni bilgiler de beraberinde geliyor. Son olarak iPhone 15’in tasarımını sızdıran yeni görüntüler yayınlandı.

USB-C, Daha Büyük Ekran, Dinamik Ada ve Daha Fazlası

Daha öncelerde iPhone 15 Pro’un tasarım görüntülerini sızdıran 9to5mac internet sitesi, şimdi de iPhone 15’e ait olduğunu belirttiği yeni CAD görüntülerini sızdırdı. Görüntülere baktığımızda tasarımdaki en büyük değişikliğin Apple’ın geçen yıl yalnızca Pro ve Pro Max serisine getirdiği Dinamik Ada özelliğinin iPhone 15’e de geldiğini görüyoruz. Böylece 2023 model tüm iPhone telefonlarda Dinamik Ada’nın geleceği iddiası bu görüntüler ile de desteklenmiş oldu.

Bunlara ek olarak 6.1 inçlik ekran boyutuyla gelen iPhone 14’e kıyasla iPhone 15’in 6.2 inçlik bir ekran ile geldiğini görüyoruz. Ancak şimdilik kullanılacak panelin çözünürlüğü veya yenileme hızı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Solda iPhone 15, Sağda iPhone 15 Pro

2023 model iPhone’larda gördüğümüz bir diğer büyük değişiklik ise artık Lightning girişi yerine USB-C portuna geçilmesi. Avrupa Birliği’nin çevreci yasalar ile tüm cihazlarda tek tip bağlantı noktası uygulamasının 2024’te başlamasıyla birlikte Apple’da bu düzenlemeden nihayet payını alıyor ve 1 yıl erken davranarak bu standartı bütün iPhone 15 modellerine getiriyor. Ancak yine de kullanılacak bu portlar arasında iPhone’un standart ve Pro sürümlerine göre teknoloji farkının olması bekleniyor.

Solda iPhone 15 Pro, Sağda iPhone 15

Son olarak siz önümüzdeki aylarda çıkacak iPhone 15 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Sinema Haberleri

Son dönemde Cartoon Network‘ün izleyiciyle buluşturduğu yeni, kalitesiz yapımlar varolan izleyici kitlesinin ayrılmasına ve kanalın eski popülerliğini kaybederek kan kaybetmesin yol açtı. Hal böyle...

Telefon Haberleri

Samsung’un 10 Temmuz tarihli Unpacked etkinliğinde tanıtacağı yeni nesil katlanabilir telefonlardan biri olan Galaxy Z Flip 6’nın tüm özellikleri internete sızdırıldı. İşte cihaz hakkındaki...

Oyun Haberleri

FromSoftware’in büyük ilgi gören oyunu Elden Ring, oyunculara yeni ve heyecan verici bir genişleme paketi sunmak üzere hazırlanıyor: Shadow of the Erdtree. Bu DLC,...

Oyun Haberleri

Xbox Game Pass, Haziran ayının geri kalanında oyunseverlere yeni ve heyecan verici bir dizi deneyim sunmaya hazırlanıyor. İlk dalgada gelen oyunların ardından, ayın sonuna...