Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Telefon Haberleri

İphone 15’in Tasarımı Sızdırıldı; Klasik Çentiğe Elveda!

Apple’ın her sene yeni bir iPhone serisi tanıttığı Eylül ayı yaklaşmaya devam ederken yeni iPhone’lara dair yeni bilgiler de beraberinde geliyor. Son olarak iPhone 15’in tasarımını sızdıran yeni görüntüler yayınlandı.

USB-C, Daha Büyük Ekran, Dinamik Ada ve Daha Fazlası

Daha öncelerde iPhone 15 Pro’un tasarım görüntülerini sızdıran 9to5mac internet sitesi, şimdi de iPhone 15’e ait olduğunu belirttiği yeni CAD görüntülerini sızdırdı. Görüntülere baktığımızda tasarımdaki en büyük değişikliğin Apple’ın geçen yıl yalnızca Pro ve Pro Max serisine getirdiği Dinamik Ada özelliğinin iPhone 15’e de geldiğini görüyoruz. Böylece 2023 model tüm iPhone telefonlarda Dinamik Ada’nın geleceği iddiası bu görüntüler ile de desteklenmiş oldu.

Bunlara ek olarak 6.1 inçlik ekran boyutuyla gelen iPhone 14’e kıyasla iPhone 15’in 6.2 inçlik bir ekran ile geldiğini görüyoruz. Ancak şimdilik kullanılacak panelin çözünürlüğü veya yenileme hızı hakkında net bir bilgi bulunmuyor.

Solda iPhone 15, Sağda iPhone 15 Pro

2023 model iPhone’larda gördüğümüz bir diğer büyük değişiklik ise artık Lightning girişi yerine USB-C portuna geçilmesi. Avrupa Birliği’nin çevreci yasalar ile tüm cihazlarda tek tip bağlantı noktası uygulamasının 2024’te başlamasıyla birlikte Apple’da bu düzenlemeden nihayet payını alıyor ve 1 yıl erken davranarak bu standartı bütün iPhone 15 modellerine getiriyor. Ancak yine de kullanılacak bu portlar arasında iPhone’un standart ve Pro sürümlerine göre teknoloji farkının olması bekleniyor.

Solda iPhone 15 Pro, Sağda iPhone 15

Son olarak siz önümüzdeki aylarda çıkacak iPhone 15 serisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden belirtebilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

The Witcher serisinin dördüncü oyunu, heyecan verici bir gelişmeyle geri dönüyor. Oyun direktörü Sebastian Kalemb‘in açıklamalarına göre, Geralt of Rivia‘nın serideki rolü hala belirsizliğini...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun süredir beklenen Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6 için heyecan verici bir adım atıyor. 5 Aralık TSİ 17:00’de yayınlanacak...

Oyun Haberleri

Birçok oyunseverin heyecanla beklediği Grand Theft Auto VI‘nın ilk fragmanı, 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da resmi olarak tanıtılacakken beklenmedik bir şekilde saatler önce...

Oyun Haberleri

Rockstar Games, uzun bir bekleyişin ardından sonunda Grand Theft Auto 6‘yı duyurdu. Sızıntılar nedeniyle duyuru hızlandırılsa da, heyecanlı hayranlar için fragmanın yayınlanması büyük bir...