Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

İnceleme

HP Sprocket Plus Mini Yazıcı İncelemesi

HP SPROCKET PLUS MINI YAZICI İNCELEMESİ

Yeni incelememizin konuğu diğer incelemelerimizden biraz daha farklı oluyor. HP’nin Sprocket Plus yazıcısına göz gezdireceğiz bugün. Bilindiği üzere HP uzun yıllardır yazıcılar satan bir firma. Bu seferki ürün biraz daha farklı özellikte. Sprocket Plus, tabiri caizse bir cep yazıcısı, minimal boyuta sahip ve mürekkepsiz baskı yapmayı başarıyor. Üstelik dahil bataryası ile harici bir güç kaynağı aramıyorsunuz.

TASARIM

Yazıcının genel tasarımına baktığımızda bizleri parlak beyaz bir yüzey karşılıyor. Ön yüzde ortalama boyutta HP logosu ve hemen altında minimalist boyutlarda Sprocket Plus yazısını görüyoruz. Cihazı ilk elimizde aldığımızda neredeyse bir cep telefonu boyutunda olduğunu farketmemiz uzun sürmedi.

Cihazın sağ kısmına baktığımızda bizleri Micro USB şarj portu karşılıyor. Hemen sol kısmında güç butonu ve en sağda ise şarj bildirim ledini görüyoruz. Cihaz Bluetooth 4.0 desteği sayesinde herhangi bir kabloya gerek kalmadan sadece telefonunuza yüklediğiniz bir uygulama ile baskı yapabiliyor, bu gerçekten pratik olmuş. Ayrıca yandan baktığınızda cihazı ortadan bölen altın rengini anımsatan parlak kısımı görmek mümkün.

Cihazın ön kısmına baktığımızda ilk göze çarpan kısım basılmış kağıdı aldığımız çıkış oluyor. Hemen üstünde ise bizi durum bildirim ledi karşılıyor. Kapağı bu kısımdan açarak içerisine 10 adet 58 mm x 87mm özel Zink kağıtlarınızı yerleştirebiliyorsunuz. Üstelik baskı işlemi oldukça sessiz ve hızlı biçimde gerçekleşiyor. Ayrıca cihaz özel Zink baskı teknolojisi sayesinde kağıdı yakarak baskı yapıyor ve mürekkep kullanılmadığı için sağa sola mürekkep bulaştı derdi ortadan kalkıyor.

Teknik Detaylar

Bağlantı: Bluetooth 4.0
Batarya: 900 Mah Li-Ion
Şarj Süresi: 2 Saat
Baskı Teknolojisi: Zink (Zero Ink)
Desteklenen Kağıt Ölçüleri: 5.8 x 8.7 cm (Arka Yüzey Yapışkanlı)
Boşluksuz Baskı: Destekliyor
Cihaz Boyutları: 141.9 mm x 89 mm x 18 mm
Kutu İçeriği: 10 Adet Zink Kağıt, 0.6M Şarj Kablosu

Sonuç

HP, zaten hali hazırda baskı konusunda yıllardır iddialı ürünler çıkartan bir firmaydı. Sprocket Plus modeli minimal boyutlarda da bu iddiasını sürdürebileceğini bize kanıtlar nitelikte oldu. Cihaz gerek dahili bataryası gerek kablosuz bağlantı teknolojisi ile gerçekten çok pratik olmuş.

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Oyuncuların merakla beklediği aksiyon-macera oyunu Marvel’s Spider-Man 2’nin, geliştirici Insomniac Games tarafından resmi olarak “gold” aşamasına ulaştığı duyuruldu. Bu, oyunun geliştirme sürecinin tamamlandığı ve...

Teknoloji Haberleri

Okula dönüş dönemi yaklaşırken lise ve üniversite öğrencileri hem ödevlerini yapabilecekleri hem de oyun, medya dosyaları gibi birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir dizüstü bilgisayarı arayışında...

Oyun İndirimleri

Her hafta olduğu gibi Epic Games, oyun severlere yeni bir sürpriz yaparak bu hafta iki ücretsiz oyun sunuyor: Out of Line ve The Forest...

Telefon Haberleri

Türkiye pazarına, koyu mavi, mavi ve gümüş olmak üzere 3 renk ve 6-128 GB versiyonu ile giriş yapan Samsung Galaxy M34 5G, güçlü özellikleri...