Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Hogwarts Legacy, Eski Nesil Konsollarda Ertelendi

Yaklaşan Harry Potter temalı Hogwarts Legacy oyunu bazı sistemlerde yeniden ertelendi. Oyunun 2022’de çıkması gerekiyordu ancak daha sonra 2023’e ertelendi. Ancak bu kez gecikme sadece eski donanıma sahip oyuncular için geçerli olacak.

Hogwarts Legacy, PlayStation 4 ve Xbox One için Ertelendi

Yakın tarihli bir Tweet’te geliştiriciler, Hogwarts Legacy’nin eski nesil konsollar için PC ve mevcut nesil konsollarla aynı çıkış tarihine sahip olmayacağını açıkladı. Çıkış tarihi hala 10 Şubat 2023 olarak belirlenmiş olsa da PlayStation 4 ve Xbox One için 4 Nisan 2023’e ertelendi. Oyunun Nintendo Switch sürümü ise 25 Temmuz 2023’te çıkacak.

Ayrıca oyunun bir avantaj olarak 72 saatlik erken erişim içeren bir Dijital Deluxe Sürümü de var. Sürümü, Şubat çıkış tarihini karşılamaya devam eden bir platform için satın aldıysanız, avantajlar yine orada olacaktır. Hogwarts Legacy’nin resmi SSS sayfasına göre:

PlayStation 5 ve Xbox Series X|S ve PC için  Hogwarts Legacy  Deluxe Edition, 7 Şubat 2023’ten itibaren oyuna 72 saatlik Erken Erişim içerir. PlayStation 4 ve Xbox One, 4 Nisan 2023’te Erken Erişim olmadan birlikte piyasaya sürülecek.

Eski Nesil Donanımlar Oyunları Sınırlıyor mu?

Bu yıl, geliştiricilerin eski konsollar için optimize etmeye çalıştıkları bazı oyunların darmadağın olduğunu gördük. Bunun en iyi örneği Gotham Knights olmuştur. Eski nesil konsolların artık oyun geliştirmede sınırlayıcı bir faktör olduğu bu noktada oldukça açık. Sony yakında PlayStation 4 için oyun geliştirmekten vazgeçiyor ve görünüşe göre doğru yönde ilerliyorlar.

PS5, Xbox Series X|S ve PC’deki ilk sürüme gelince, Portkey Games adına akıllıca bir hareket gibi görünüyor. Bitmemiş bir fiyasko yerine başlığı düzgün bir şekilde optimize edilmiş bir şekilde başlatmak daha iyidir.

 

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Emir Çiftci, Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Manor Lords, şehir kurma oyunları tutkunları arasında büyük heyecan uyandıran bir oyun olarak öne çıkıyor. Steam’in en çok arananlar listesinde zirveye yerleşen bu oyun,...

Oyun İndirimleri

Epic Games, bu hafta oyun severlere heyecan verici bir fırsat sunuyor! Ünlü oyun dağıtım platformu, The Big Con ve Town of Salem 2 gibi...

Telefon Haberleri

Vivo’nun yeni orta-üst seviye telefonu Vivo V30, Türkiye pazarına giriş yaptı. Fiyat baremine göre amiral gemisi özelliklere sahip telefonun detaylarına bir göz atalım. Vivo...

Oyun İndirimleri

Joey Drew Studios‘un sevilen oyun serisi Bendy and the Dark Revival, 2022 yılında piyasaya sürüldükten sonra hayranlarını büyülemeyi başardı. Ancak, serinin sadık takipçileri daha...