Neler Yeni

Sağlık, Hız ve Isınma Sorunu - Toshiba OCZ RC500 M2 SSD

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Toshiba'nın hangi SSD'sinde sorun yok ki?
kanka soru vakti sana sen bilirsin pc csgonun ortasında kapatıyor reset atıyor pc napmam lazım hangi testleri uygulamam lazım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Toshiba'nın hangi SSD'sinde sorun yok ki?
bidakka onu bunu geçtim şimdi minidumpa ayarladım mavi ekran hatası alınca atıyor ya oraya şimdi oraya atıcak pc mavi ekrana gitmiyor direk restart atıyor restart atınca oraya bi minidump dosyayı yaparmı sence ?

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
kanka soru vakti sana sen bilirsin PC csgonun ortasında kapatıyor reset atıyor PC napmam lazım hangi testleri uygulamam lazım?

bidakka onu bunu geçtim şimdi minidumpa ayarladım mavi ekran hatası alınca atıyor ya oraya şimdi oraya atıcak PC mavi ekrana gitmiyor direk restart atıyor restart atınca oraya bi minidump dosyayı yaparmı sence ?
Bilmiyorum maalesef :D

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
Bilmiyorum maalesef :D
yarın denicem inşallah verir mavi ekran hatası olarak çünkü ayar böylemiş inşallah inşalllah mavi ekran verirde şu 2ci resime çektim ayarları şimdi inşallah verirde ne sorunu olduğunu anlarım pcnin yoksa bu yaz tatili zehir olcak bana

Ekler

• 2.png
    2.png
    130.1 KB · Hit: 59
  • 3.png
    3.png
    251 KB · Hit: 60

bqrr0595

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
996
İsim
Buğra
kanka soru vakti sana sen bilirsin PC csgonun ortasında kapatıyor reset atıyor PC napmam lazım hangi testleri uygulamam lazım?

bidakka onu bunu geçtim şimdi minidumpa ayarladım mavi ekran hatası alınca atıyor ya oraya şimdi oraya atıcak PC mavi ekrana gitmiyor direk restart atıyor restart atınca oraya bi minidump dosyayı yaparmı sence ?
dostum güç planından makinayı dengeliye felan alsana yüksek performansta felansa belki ceryan çekmiyordur ?

Leonidax

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
784
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime

Kaan ÇABUK

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
450 liraya SSD almısım 6 ayda %2 sağlığı gitmiş bu hızla giderse tahminen 288 ay daha gider oda 20 sene felan ediyor heralde çokta şaapmamak lazım çokta kafaya takmamak lazım bu kadar ufak detayları okuma yazmada sıkıntı yoksa aynen devam Alıntıyı görüntüle
Maalesef bu dediğin hesap tutmuyor dostum. SSD'nin sağlığı düştükçe performans ve ısı sorunlarını da beraberinde getirebilir. Zaten %0 olana kadar kullanamazsın. Genellikle belli bir sağlık yüzdesinden sonra fişi çekiyor SSD'ler.

Pattes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
68
İsim
Melikşah Kutlu
-Kronik Sorunlu Olup Olmadığı Kesinliğe Kavuşmamıştır-

Arkadaşlar bugün Toshiba OCZ RC500 500GB M2 SSD'deki hızlı düşen sağlık ile ilgili konu açmıştım. Şimdi bir de okuma/yazma hızını test ettim ve yazma hızının vaat edilen 1600mb'nın çok altında olduğunu farkettim. Bu SSD'nin kronik sorunlu olup olmadığına emin değilim ancak benimkinin sorunlu olduğu bariz belli. Vatan Bilgisayar'dan almıştım. Garantiye yollayacağım.
SSD yeni olduğu için kronik sorunlu ve bilinmiyor olabilir. Eğer forumda başka kullananlar varsa sağlık ve okuma/yazma değerlerini paylaşırsa sevinirim. Ben ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum.

Edit: Firmware 12.7 sürümüne geçilmiş olup, sorun devam etmektedir.

Alıntıyı görüntüle

Benzer sorunları yaşayan diğer kullanıcılar;

TOSHIBA OCZ 500GB RC500'ün 2 haftada sağlığı %97'ye düştü

Toshiba OCZ RC500 düşük yazma hızı sorunu

Vaadedilen hız değerlerini sağlayamama sorunu

Sağlık, ısınma ve hız sorunu

Benimki bu şekilde Da2 sistem kullanıyorum 2 haftadır kullanıyorum sizce normal mi?

ssd1.PNG
ssd.PNG

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,802
İsim
Yasin Çelik
Instagram