Neler Yeni

İnceleme James Donkey 710 7.1 Kulaklık Yine Güncellendi

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Yaklaşık olarak 3 günden beri 22 saatin üstünde kullandım kulaklığı, bu konuda ise internette yazan şeylerden bir tık daha farklı bilgiler/deneyimler vermeye çalışacağım. Sadece sürücüyü kurup 7.1'i açtım.
Kullandıkça konuyu güncelleyeceğim.

Tasarım: Tasarım olarak sade ve şık bence. Eğer ekipmanlarınız RGB ışıklı mışıklı ise onların yanında pek iyi durmayabilir ama dediğim gibi ben beğendim. Tasarım konusunda mikrofonunu boyu kısa geldi ve mikrofonun üstünde ışık olması rahatsız edici olabiliyor.

Pedleri gayet büyük ve yumuşacık ama yeni aldığımdan mıdır nedir bilmem bi tık fazla baskı uyguluyor gibi kafama, belki kullandıkça biraz daha rahatlar. Ama öyle ağrı yaratacak bir baskı değil, saatlerce ağrısız kullandım sadece azıcık fazla.
Edit: Pedleri hala daha sıkıyor ama dediğim gibi başınız ağrımadığı sürece sorun değil.
Ama kullandığım süreçte bi şey fark ettim, kafam kesinlikle büyük vs. değil ve saçım 5-6 numara olmasına rağmen kulaklığı aralıksız 3~ saat takınca üstteki kafaya temas eden kısım saçımı kafama yapıştırmış, normalde dimdik olan saçlarım kafama yapışmış.

Ses Kalitesi: Yani gayet iyi, bu fiyata alınabilecek en iyi ses kalitesini veriyor diyebiliriz. Biraz gereksiz bass veriyor ve oyunlarda ses kasıyorken alışık olmadığım bir şekilde ses duyuyorum ama pek sorun değil. Bass vurması ise biraz sorun, acayip anlamsız vuruyor ve basslı şarkılarda ses bozulmasına neden olabiliyor, hani şu "cızzz" sesi geliyor. Belki düzeltilebilir.
7.1 özelliğini açtığımda ses sol taraftan bir tık fazla geliyor ama sürücü üzerinden 7.1 ekranında kanalları bir tık sağa kaydırınca ses ortalanıyor.
Edit: Bass demiştik, bass olayı kulaklığın sürücüsünden ekolayzer kısmından ayarlanabiliyor aslında, yani oradaki 60 Hz kısmını arttırarak ya da kısarak bassı değiştirebiliyoruz. Ne kadar normal bilmem ama onu fark ettim.

Mikrofon: Fiyatına göre yine iyi bir mikrofon, şuan bizzat kullandığım yaka mikrofonu kadar olmasa bile ses kalitesi gayet iyi (yaka mikrofonunun fiyatı 120₺ ve F/P bir mikrofon.). Açıkçası öyle çok yayın/video işleri için kullanılır mı emin değilim, bazı kişileri rahatsız edebilir. İdare eder denilebilir, DC muhabbetlerinizde hiç sorun olmaz ses kalitesi ama ciddi anlamda video ya da yayın düşünüyorsanız ekstra bir mikrofon bakın derim.
Mikrofonun ucundaki ışık görüş açınızdan girdiği zaman aşırı rahatsız ediyor ama ağzınıza yakın ya da alta doğru tuttuğunuzda gram sorun çıkarmıyor.
Edit: Mikrofonda çok saçma bir tasarım hatası var, mikrofonun kablosu kısa. Keşke azıcık daha uzun olsa, azıcık daha ağıza yakın olunca sesi çok daha net alabiliyor ama mikrofonun üstündeki anlamsız ışık yüzünden büyük ihtimalle o kadar uzun yapmamışlar, keşke olmasaymış o ışık.

Kablo kısmında ise gayet "tamam" bir iş çıkarılmış. Daha iyi olabilirdi ama bu hali de öyle kötü değil gibi geldi, zamanla fikrim değişebilir tabi. 3D ses efekti olmasa da olur, açma gibi bir ihtiyaç hissetmedim hiç ama 7.1 gayet güzel olmuş.

İndirimde aldım (170₺), şuan 250₺ civarı bulunabiliyor. İndirimi bekleyebilirsiniz. Hem müzik dinlemek için (şu bass olayını göze alarak) hem de oyun oynamak için alınabilir bir F/P kulaklık, mikrofonu sayesinde başlangıcı açısından gayet içerik üretmeye de açık.

Diğer Rehberlerim:
MSI Afterburner Rehberi
Underclock ve Undervolt Rehberi
Asus VP249QGR 23.8" 144Hz 1ms
Detaylı Steam Rehberi

Son düzenleme:

Seloerdem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
388
İsim
Selahattin
Bende indirimde 119 TL ye aldım önce hesaptan gayet güzel kulaklık memnunum

Dahası  
Reaksiyon skoru
121
İsim
Ayşe İlgezdi
Yaklaşık olarak 3 günden beri 22 saatin üstünde kullandım kulaklığı, bu konuda ise internette yazan şeylerden bir tık daha farklı bilgiler/deneyimler vermeye çalışacağım. Sadece sürücüyü kurup 7.1'i açtım.
Kullandıkça konuyu güncelleyeceğim.

Tasarım: Tasarım olarak sade ve şık bence. Eğer ekipmanlarınız RGB ışıklı mışıklı ise onların yanında pek iyi durmayabilir ama dediğim gibi ben beğendim. Tasarım konusunda mikrofonunu boyu kısa geldi ve mikrofonun üstünde ışık olması rahatsız edici olabiliyor.

Pedleri gayet büyük ve yumuşacık ama yeni aldığımdan mıdır nedir bilmem bi tık fazla baskı uyguluyor gibi kafama, belki kullandıkça biraz daha rahatlar. Ama öyle ağrı yaratacak bir baskı değil, saatlerce ağrısız kullandım sadece azıcık fazla.

Ses Kalitesi: Yani gayet iyi, bu fiyata alınabilecek en iyi ses kalitesini veriyor diyebiliriz. Biraz gereksiz bass veriyor ve oyunlarda ses kasıyorken alışık olmadığım bir şekilde ses duyuyorum ama pek sorun değil. Bass vurması ise biraz sorun, acayip anlamsız vuruyor ve basslı şarkılarda ses bozulmasına neden olabiliyor, hani şu "cızzz" sesi geliyor. Belki düzeltilebilir.
7.1 özelliğini açtığımda ses sol taraftan bir tık fazla geliyor ama sürücü üzerinden 7.1 ekranında kanalları bir tık sağa kaydırınca ses ortalanıyor.

Mikrofon: Fiyatına göre yine iyi bir mikrofon, şuan bizzat kullandığım yaka mikrofonu kadar olmasa bile ses kalitesi gayet iyi (yaka mikrofonunun fiyatı 120₺ ve F/P bir mikrofon.). Açıkçası öyle çok yayın/video işleri için kullanılır mı emin değilim, bazı kişileri rahatsız edebilir. İdare eder denilebilir, DC muhabbetlerinizde hiç sorun olmaz ses kalitesi ama ciddi anlamda video ya da yayın düşünüyorsanız ekstra bir mikrofon bakın derim.
Mikrofonun ucundaki ışık görüş açınızdan girdiği zaman aşırı rahatsız ediyor ama ağzınıza yakın ya da alta doğru tuttuğunuzda gram sorun çıkarmıyor.

Kablo kısmında ise gayet "tamam" bir iş çıkarılmış. Daha iyi olabilirdi ama bu hali de öyle kötü değil gibi geldi, zamanla fikrim değişebilir tabi. 3D ses efekti olmasa da olur, açma gibi bir ihtiyaç hissetmedim hiç ama 7.1 gayet güzel olmuş.

İndirimde aldım (170₺), şuan 250₺ civarı bulunabiliyor. İndirimi bekleyebilirsiniz.
Güzel olmuş ellerine saglık.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Güzel inceleme olmuş :) Ellerine sağlık dostum.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Kulaklık kafanıza tam mı oturdu?
Bende kulağımın altı boş kalıyor ve üstten sıkıyor. Ayrıca driver sorunlu deniliyor yüklemeye gerek var mı?

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kulaklık kafanıza tam mı oturdu?
Bende kulağımın altı boş kalıyor ve üstten sıkıyor. Ayrıca driver sorunlu deniliyor yüklemeye gerek var mı?
Yani evet, hiçbir şekilde kulaklarımı sıkma gibi bir sorun yaşamadım. Kulaklığı biraz daha kafanın üstüne koysan orada durmuyor mu, tekrar kulaklığını sıkıştıracak şekilde mi düşüyor? Eğer öyle oluyorsa bende öyle bi olay olmuyor, kulağı nerede bıraksam aynen öyle duruyor. Ayrıca pedler bana büyük geldiği için altta da üstte de boşluk var bende.

Ayrıca sürücüsü bi sorun çıkarmadı şimdilik, indir bence.

Son düzenleme:

EmreKpt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Emre Lod
Aga 3 ayda kablosu gg oldu :D kıvır kıvır olmasın diye banlatmıştım o halde bozuldu

Top Bottom