Neler Yeni

Donanım Arşivi Epic, Asus TUF X3 RX 5700 Yaşadığım Sorunlar, Rica Etsem Yardım Edebilir Misiniz?

nackan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DangerousRabbit
Öncelikle herkese merhaba. Ben DA Forum'a katılmaya karar verdim. Donanım Arşivi'ni düzenli takip etmekte ve sevmekte olan birisiyim. Aralık Ayında DA Epic almıştım. Sistemin geldiği gün ekran kartı olan(ASUS TUF X3 RX 5700) aşırı ısınma ve Coil Whine sebebiyle servisten birebir değişimi ile geldi. Bu kartı kullanırken gel zaman git zaman ekran kartında problemler çıkmaya başladı. VRAM'ler fazla ısınıyor, yine Coil Whine ve internette video açarken ekrandan geçen ince çizgiler. Ne denesem olmadı, anakartın BIOS'unu güncelledim, ekran kartının BIOS'unu güncelledim. Bilgisayara format attım, AMD DDU ile eski sürücüyü silip yeni sürücü kurdum, monitör kablom ise VESA sertifikalı. Sonradan yabancı forumlarda araştırırken şunu da gördüm, bu ekran kartında VRAM'ler için soğutma yokmuş. Asus bu sorunu çözdüğü yeni bir model çıkarmış(ASUS TUF X3 RX 5700) ama eski TUF sahiplerine verecekler mi bilmiyorum. Abdullah Abi, yardım eder misin? Yardımına ihtiyacım var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
@Abdullah Hacıgül

mszeyrek

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,665
İsim
Muhammed said zeyrek
Öncelikle herkese merhaba. Ben DA Forum'a katılmaya karar verdim. Donanım Arşivi'ni düzenli takip etmekte ve sevmekte olan birisiyim. Aralık Ayında DA Epic almıştım. Sistemin geldiği gün ekran kartı olan(Asus TUF X3 RX 5700) aşırı ısınma ve Coil Whine sebebiyle servisten birebir değişimi ile geldi. Bu kartı kullanırken gel zaman git zaman ekran kartında problemler çıkmaya başladı. VRAM'ler fazla ısınıyor, yine Coil Whine ve internette video açarken ekrandan geçen ince çizgiler. Ne denesem olmadı, anakartın BIOS'unu güncelledim, ekran kartının BIOS'unu güncelledim. Bilgisayara format attım, AMD DDU ile eski sürücüyü silip yeni sürücü kurdum, monitör kablom ise VESA sertifikalı. Sonradan yabancı forumlarda araştırırken şunu da gördüm, bu ekran kartında VRAM'ler için soğutma yokmuş. Asus bu sorunu çözdüğü yeni bir model çıkarmış(Asus TUF X3 RX 5700) ama eski TUF sahiplerine verecekler mi bilmiyorum. Abdullah Abi, yardım eder misin? Yardımına ihtiyacım var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.
@Abdullah Hacıgül
Evet bu kartta bellek soğutması yok almadan önce araştırman iyi olurdu.

BurakBal

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,143
İsim
Burak Bal
Forumda bunla ilgili pek çok konu gördüm ve araştırman daha iyi olurdu.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,596
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Sizin ısınıyor sandığınız model bu. RX 5700 ile RX 5700 XT birbirinden farklı kartlar arkadaşlar yapmayın...

nackan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DangerousRabbit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Forumda bunla ilgili pek çok konu gördüm ve araştırman daha iyi olurdu.
Bu sistemi DA Forum açılmadan önce satın almıştım. Aralık ayında.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sizin ısınıyor sandığınız model bu. RX 5700 ile RX 5700 XT birbirinden farklı kartlar arkadaşlar yapmayın...
Kartı kendim kullanıyorum. RX 5700'de de ısınıyor. Kartın yapısını incelediniz mi bilmem ama, VRAM'ler için herhangi bir soğutma mevcut değil.

Dakika 12.38'e bakın lütfen.

Bu arada kanıt sunmazsam ayıp olur. Sorunlardan bir tanesi bu. Drive aracılığı ile sizlere atıyorum.
Drive Linki.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,596
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
TUF.jpg

Attığınız videodan bir kare bu. Sırf soğutma yok diye ezbere konuşmak doğru değildir. 84 derece ise normal bir değer diğer kartlara da bakarsanız.

nackan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
DangerousRabbit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle
Attığınız videodan bir kare bu. Sırf soğutma yok diye ezbere konuşmak doğru değildir. 84 derece ise normal bir değer diğer kartlara da bakarsanız.
Merhaba. Beni yanlış anlıyorsunuz. Benim kartımın VRAM'leri 84 dereceyi görmüyor. Oyunlarda 90 dereceden aşağı gelmiyor. Benim sizlere ima etmek istediğim şey şu; ASUS TUF X3 RX 5700 modeli, sorunu düzeltilmiş ASUS TUF X3 RX 5700 EVO modeli ile değiştirilecek mi diye sordum. Aradaki farklara bakmanızı isterim. Asus TUF RX 5700 EVO, ASUS TUF RX 5700. @Abdullah Hacıgül Abi bakabilir misin?

Alıntıyı görüntüle
Bu arada, DA Epic'de ASUS RX 5700 TUF Gaming X3 8GB OC var. Sizin attığınız model OC'siz model.

@Mehmet Yılmaz cevabınızı bekliyorum?

Son düzenleme:
Top Bottom