Neler Yeni

[Bilgilendirme] Asus TUF Serisi Ekran Kartları Yenilendi!

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Evet arkadaşlar bu TUF serisi Asus'a yakışmayan kronik ısı sorunlu kartlardı, forumda çoğu kişi önermiyordu.
Asus bunu fark etmiş olacak ki kartlar güzelce yenilenmiş, soğutmaları değişmiş.
AMD chipset kartlarda da NVIDIA chipset kartlarda da güzel bir değişim gerçekleşmiş.
Sıcaklık değerleri gayet güzel ve stabil. Artık içinizde kuşku kalmasın, alabilirsiniz.
1650 Super full yükte en fazla 67 derece görüyor. (%40 fan hızı)
1660 Super full yükte en fazla 72 derece görüyor. (%46 fan hızı)
5600 XT full yükte en fazla 63 derece görüyor. (%51 fan hızı) (3 Fanlı) (Yeni modellerinin yanına EVO eklendi.) (5700 serisinde de EVO eklendi.)
5700 ve 5700 XT de yenilendi fakat sıcaklık değerlerini tam olarak bilmiyorum, 5600 XT gibi bir şey olur tahminen en fazla 5 derece fazladır.
Fan hızlarını arttırarak daha az derece alabilirsiniz fakat bunlar da gayet güzel değerler, gereksiz sese gerek yok.
Not: Değerler sistemleri son yüke kadar zorlayan OCCT ile test edilmiştir.
Not: Kaynak olarak Technopat'ı aldım, makaleye bakmak isteyenler bu linke gidebilir.

Son düzenleme:

Batuhan5356

80+ Silver
Evet arkadaşlar bu TUF serisi Asus'a yakışmayan kronik ısı sorunlu kartlardı, forumda çoğu kişi önermiyordu. Asus bunu fark etmiş olacak ki kartlar güzelce yenilenmiş, soğutmaları değişmiş. AMD chipset kartlarda da NVİDİA chipset kartlarda da güzel bir değişim gerçekleşmiş. Sıcaklık değerleri gayet güzel ve stabil. Artık içinizde kuşku kalmasın.
5600 XT full yükte en fazla 63 derece görüyor. (%51 fan hızı)
Fan hızlarını arttırarak daha az derece alabilirsiniz fakat bunlar da gayet güzel değerler, gereksiz sese gerek yok.
Not: Kaynak olarak Technopat'ı aldım, makaleye bakmak isteyenler bu linke gidebilir.
NVİDİA driver güncellemesi ile performans iyileştirme yapmış :)

Mileven

80+ Silver
Evet arkadaşlar bu TUF serisi Asus'a yakışmayan kronik ısı sorunlu kartlardı, forumda çoğu kişi önermiyordu. Asus bunu fark etmiş olacak ki kartlar güzelce yenilenmiş, soğutmaları değişmiş. AMD chipset kartlarda da NVİDİA chipset kartlarda da güzel bir değişim gerçekleşmiş. Sıcaklık değerleri gayet güzel ve stabil. Artık içinizde kuşku kalmasın, alabilirsiniz.
5600 XT full yükte en fazla 63 derece görüyor. (%51 fan hızı) (3 Fanlı)
bende rx 570 var PUBG litede derece uçuyor fan hızını kaç yapayım?

cici

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,706
İsim
9304
İlgilendiği Kategoriler
profil mesajları ve konu dışı
bazen sadece hata düzeltmeleri yapıyor :)
Gameready ile zaten baya baya performans artışı yapabiliyor zaten kartlar ilk çıktığında sıkıntılı çıkarmıyor aslında ve 5000 serisi çıktığında güncelleme ile gecikme suresini baya düşürdü suan en dusuk gecikme de yine nvidiada

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,782
Üyeler
141,188
Son üye
hskjdaskds
Top Bottom