Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Fast X’in Dev Bütçesi Açıklandı

Fast and Furious serisi ilk olarak 2002 yılında bizlerin karşısına çıktı. 20 yıldır 9 ana film ve 1 tane spin-off yapımı ile ekranlarda bizlere eşlik eden seri yakında sona eriyor. Ses getiren oyuncu kadrosu bulunan Fast X, geçtiğimiz günlerde yönetmen sorunları ile başa çıkmaya çalışıyordu.

Fast and Furious serisinde 5 film yöneten Justin Lin, seriden ve filmden ayrıldığını açıklamıştı. Çok geçmeden Universal PicturesThe Incredible HulkTransporter 1 & 2Now You See Me ve Clash of the Titans gibi yapımların yönetmenliğini üstlenen Louis Leterrier‘ı Fast X’in yönetmen koltuğuna getirdiğini açıkladı.

Fast and Furious Serisi Bütçesi Sürekli Arttırıldı

Yüksek maliyetli oyuncu kadrosu ve yaşanan yönetmen değişikliğinin büyük bütçe gerektirdiği aşikar. Serinin sondan bir önceki filmi Fast X, 300 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Oldukça yüksek bütçelere ulaşan serinin ise neden sona erdiği kısmen belli oluyor. Filmler özellikle Fast Five‘den itibaren oldukça yüksek maliyetli olmaya başladı.

Önerilen Yazı: VMware Workstation Pro Nedir?

Fast Five‘ın bütçesi 125 milyon dolardı ve kesinlikle pahalı bir film, ancak bütçeler giderek arttırılmaya devam etti. Özellikle The Fate of the Furious‘tan bu yana, hiçbir Fast and Furious filmi 200 milyon dolardan daha az bir bütçeye sahip olmadı.

Her ne kadar bütçeler giderek arttırılmış olsa da, aynı orantı da gişe gelirleri de yükselmeye devam etti. Furious 7 ve The Fate of the Furious dünya çapındaki gişede 1 milyar doları aşarken, sinemalar COVID-19 pandemisi sonrasında yeni açılmaya başlarken açılan Fast 9 726 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de en çok tercih edilen bilgisayar markası belli oldu. Önceki yıllara göre zirve değişmeyerek Lenovo yine pazar payında çoğunluğu elde etti. En...

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...