Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Fast X’in Dev Bütçesi Açıklandı

Fast and Furious serisi ilk olarak 2002 yılında bizlerin karşısına çıktı. 20 yıldır 9 ana film ve 1 tane spin-off yapımı ile ekranlarda bizlere eşlik eden seri yakında sona eriyor. Ses getiren oyuncu kadrosu bulunan Fast X, geçtiğimiz günlerde yönetmen sorunları ile başa çıkmaya çalışıyordu.

Fast and Furious serisinde 5 film yöneten Justin Lin, seriden ve filmden ayrıldığını açıklamıştı. Çok geçmeden Universal PicturesThe Incredible HulkTransporter 1 & 2Now You See Me ve Clash of the Titans gibi yapımların yönetmenliğini üstlenen Louis Leterrier‘ı Fast X’in yönetmen koltuğuna getirdiğini açıkladı.

Fast and Furious Serisi Bütçesi Sürekli Arttırıldı

Yüksek maliyetli oyuncu kadrosu ve yaşanan yönetmen değişikliğinin büyük bütçe gerektirdiği aşikar. Serinin sondan bir önceki filmi Fast X, 300 milyon dolarlık bir bütçeye sahip. Oldukça yüksek bütçelere ulaşan serinin ise neden sona erdiği kısmen belli oluyor. Filmler özellikle Fast Five‘den itibaren oldukça yüksek maliyetli olmaya başladı.

Önerilen Yazı: VMware Workstation Pro Nedir?

Fast Five‘ın bütçesi 125 milyon dolardı ve kesinlikle pahalı bir film, ancak bütçeler giderek arttırılmaya devam etti. Özellikle The Fate of the Furious‘tan bu yana, hiçbir Fast and Furious filmi 200 milyon dolardan daha az bir bütçeye sahip olmadı.

Her ne kadar bütçeler giderek arttırılmış olsa da, aynı orantı da gişe gelirleri de yükselmeye devam etti. Furious 7 ve The Fate of the Furious dünya çapındaki gişede 1 milyar doları aşarken, sinemalar COVID-19 pandemisi sonrasında yeni açılmaya başlarken açılan Fast 9 726 milyon dolar gişe hasılatı elde etti.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Oyunlarda yüksek FPS almak her oyuncunun hayali. Fakat bu hayale maalesef herkes ulaşamayabiliyor. Düşük bütçesi olanlar, eski bilgisayar kullanmak zorunda olanlar için oyunlarda yüksek...

Sinema Haberleri

Dünyanın en çok aboneye sahip olan ve ülkemizde de en çok tercih edilen dijital içerik platformu olan Netflix, oldukça geniş ve sürekli olarak genişlemeye...

Oyun Haberleri

Yüzlerce oyun ve uygulama NVIDIA RTX teknolojilerini hali hazırda destekliyor ve her ay NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex  ve gelişmiş ışın izleme efektlerini entegre eden birçok yeni oyun piyasaya...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin yeni nesil Ryzen 9000 serisi masaüstü işlemcilerinin yakında resmi olarak satışa sunulması bekleniyor. Fakat bu resmi satışlara gerek kalmadan bazı işlemci modellerinin testlerine...