Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Easy Anti-Cheat 30005 Hatası Nasıl Çözülür?

Fortnite, Battflield 2042 ve Apex Legends gibi çevrimiçi PvP tabanlı birçok oyun Easy Anti-Cheat hile koruma sistemini kullanır ve bu sistemde 30005 kodlu hata çözümü hangi oyun olduğu fark etmeksizin aynıdır.

Bu rehberimizde sizler için “Fortnite 30005 hatası nasıl çözülür?“, “Apex Legends 30005 hatası nasıl çözülür?”, “Battlefield 2042 30005 hatasının çözümü nedir?“,  sorularını yanıtlayacak ve Easy Anti-Cheat 30005 hatasının çözüm yöntemlerini sunacağız.

Easy Anti-Cheat 30005 Hatasının Çözüm Yöntemleri

 • SYS Dosyasını Silmek
 • Oyun Dosyalarını Doğrulamak
 • Easy Anti-Cheat’i Onarmak
 • Hizmeti Aktif Etmek
 • Antivirüs Programını Devre Dışı Bırakmak

SYS Dosyasını Silmek

 1. Easy Anti-Cheat‘in kurulu olduğu klasöre girin. (Genellikle oyun klasörünün içerisinde Easy Anti-Cheat adlı bir klasör bulunur.)
 2. EasyAntiCheat.sys” dosyasını silin ve oyuna girmeyi deneyin.

Oyun Dosyalarını Doğrulamak

Oyun dosyalarında olan bir bozulma veya değişikliğik sebebiyle Easy Anti-Cheat tarafından oyuna girmeniz engelleniyor ve 30005 hatasıyla karşılaşıyor olabilirsiniz. Bunu çözmek için Epic Games, Steam veya oyunu edindiğiniz yer üzerinden oyun dosyalarını doğrulamanız gerekir.

Epic Games Oyun Dosyalarını Doğrulama
 1. Epic Games kütüphanenize girin ve doğrulamak istediğiniz oyunu bulun.
 2. Ardından oyunun kapak fotoğrafının sağ altında bulunan üç noktaya tıklayın ve Oyunu doğrula seçeneğine tıklayın.
Steam Oyun Dosyalarını Doğrulama
 1.  Steam kütüphanenize girin ve doğrulamak istediğiniz oyuna sağ tıklayıp “Özellikler” seçeneğine tıklayın.
 2. Soldaki panelden “Yerel dosyalar” seçeneğine tıklayın ve “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” butonuna basın.

Easy Anti-Cheat’i Onarmak

 1. Easy Anti-Cheat’in bulunduğu klasöre gidin ve EasyAntiCheat.exe uygulamasını çalıştırın.
 2. Açılan pencereden “Servisi Onar” butonuna basın ve adımları takip edin.

Hizmeti Aktif Etmek

 1. Başlat menüsüne “Hizmetler”  yazın ve Enter tuşuna basın.
 2. Sağdaki panelden Easy Anti-Cheat hizmetini bulun ve çift tıklayın.
 3. Açılan pencereden “Başlat” butonuna tıklayın ve Başlangıç türü seçeneğini “Otomatik” olarak ayarlayın.
 4. Ardından “Uygula” ve” Tamam” butonlarına basın ve oyuna girmeyi deneyin.

Bu rehberimizde sizler için “Fortnite 30005 hatası nasıl çözülür?“, “Apex Legends 30005 hatası nasıl çözülür?”, “Battlefield 2042 30005 hatasının çözümü nedir?“,  sorularını yanıtladık ve Easy Anti-Cheat 30005 hatasının çözüm yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

1 Yorum

1 yorum

 1. Arda

  Oca 26, 2023 at 12:14

  Ben hizmeti aktif etmek kısmını yapmaya çalıştım ama başlat dediğimde Şu hatayı alıyorum : EasyAntiCheat hizmeti başladı ve durdu. Bazı hizmetler başka hizmetler veya programlar tarafından kullanılmıyorsa otamatik olarak durdurulabilir.Diyor Ne yapabilirim lütfen yardım edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...