Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Dragon’s Dogma 2 Hakkında Şu Ana Kadar Bilinen Her Şey

Dragon’s Dogma 2, bu yılın en çok beklenen oyunlarından biri haline geldi; hatta bazı hayranlar henüz piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen onu “yılın oyunu” olarak adlandırıyorlar. Geliştirici Capcom‘un oyun hakkında şimdiye kadar paylaştığı bilgilere göre, Dragon’s Dogma 2, 2024’ün en büyük ve en iddialı oyunlarından biri olacak gibi görünüyor ve bu nedenle birçok ödül töreninde büyük başarılar elde edebileceği düşünülüyor.

Dragon’s Dogma’nın hayranları, 2012’de ilk oyunun yayınlanmasının ardından hemen devam oyununu beklemeye başladılar. Capcom tarafından geliştirilen bu popüler fantastik RPG, açık dünya oyun topluluğunun favorilerinden biri haline geldi. Şimdi, 10 yıldan fazla bir süre sonra, Dragon’s Dogma 2 hakkında resmi bilgiler elimizde.

Oyunun çıkış tarihi ve daha fazlası dahil olmak üzere Dragon’s Dogma 2 hakkında bildiğimiz her şeyi burada bulabilirsiniz.

Dragon’s Dogma 2 Hakkında Bilinenler

Dragon's Dogma 2

  • Dragon’s Dogma 2 Ne Zaman Çıkacak?

Dragon’s Dogma 2’nin resmi çıkış tarihi 22 Mart 2024 olarak belirlendi.
Hayranlar, yıllardır süren söylentilerin ardından nihayet resmi duyurunun gelmesiyle heyecan içinde bekleyişlerini sürdürüyorlar.

  • Dragon’s Dogma 2 PS5, Xbox Series X/S ve PC’de Çıkacak mı?

Evet, Dragon’s Dogma 2, sadece PS5 için değil, aynı zamanda Xbox Series X/S ve PC platformlarında da piyasaya sürülecek. Orijinal Dragon’s Dogma, yalnızca PS3 ve Xbox 360’ta mevcutken, bu yeni oyun, serinin aynı anda PC’de de çıkacak ilk oyunu olacak.

  • Dragon’s Dogma 2 Çok Oyunculu Olacak mı?

Dragon’s Dogma 2 maalesef sadece tek oyunculu bir macera olacak. Serinin ilk oyununda olduğu gibi, oyuncular haritayı, hikayeyi ve daha fazlasını keşfederken kendi başlarına dolaşmak zorunda kalacaklar.

Ancak Dragon’s Dogma‘nın devasa dünyasında tek başına keşif yapmak asla yorucu olmayacak. Orijinal oyunda keşfedilecek çok fazla arazi ve karşılaşılacak birçok farklı yaratık vardı. Bu oyunda daha da fazlasının olacağına şüphemiz yok.

  • Dragon’s Dogma 2 Orijinalin Doğrudan Devamı mı?

Oyun, Dragon’s Dogma 2 olarak adlandırılmasına rağmen, 2012’de piyasaya sürülen orijinal oyunun doğrudan devamı değildir. Söylendiğine göre, yeni harita orijinalinden dört kat daha büyük olacak ve Dragon’s Dogma’nın paralel bir dünyasını sunacak.

Oyunun karakterleri yeni olacak, ejderhalar farklı olacak ve haritanın tamamı, ilk oyunu oynayan oyuncuların mümkün olduğunu asla düşünmediği yeni topraklara genişleyecek.

  • Dragon’s Dogma 2 Açık Dünya mı?

Dragon’s Dogma 2, açık dünya RPG’lerini sevenler için heyecan verici bir deneyim sunacak. Oyun, orijinali gibi tamamen açık bir dünyaya sahip olacak. İlk planlara göre harita, orijinal oyununkinden sadece iki kat büyük olacaktı; ancak, zaman içinde dört katına genişlediği belirtildi.

Dragon’s Dogma 2‘nin bu geniş dünyası, oyunculara Red Dead Redemption 2, The Witcher 3 ve diğer benzer oyunlarda olduğu gibi çeşitli fırsatlar sunacak. Oyuncular, sürekli büyüyen bir hikayeyle karşı karşıya kalacaklar.

Dragon’s Dogma 2‘nin beklenen başarıya ulaşıp ulaşmayacağını görmek için 22 Mart’ı heyecanla bekliyoruz.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

İnceleme

Üst seviye dizüstü bilgisayarlar aslında sadece oyun oynamak için üretilmiyor. Bunun en net örnekleri MSI’ın Titan serisi dizüstü bilgisayarları diyebiliriz. Aslında bunlar oyuncu dizüstü...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...

Oyun Haberleri

PlayStation, her ay olduğu gibi Mart ayı için de heyecan verici ücretsiz oyunları PlayStation Plus üyeleriyle buluşturuyor. Sony’nin bu ayki seçkisi, farklı türlerden dört...