Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Ncuti Gatwa, Doctor Who’nun Yeni Başrolü Oldu

İlk olarak 1963 yılında yayınlanmaya başlayan Doctor Who dizisinde şimdiye kadar Doktor rolünde 13 kişiyi izledik. Jodie Whittaker‘dan görevi devralan yeni Doktor ise en sonunda açıklandı. Netflix‘in çok ses getiren Sex Education dizisinden tanıdığımız Ncuti Gatwa, Jodie Whittaker‘dan görevi devralarak 14.Doktor oldu.

Ncuti Gatwa‘nın 14.Doktor olacağı ise dizinin resmi Twitter hesabında, “Gelecek burada! Ncuti Gatwa, Doktor.” etiketiyle açıklandı.

İlk Siyahi Doktor Olacak

1963 yılından bu yana 26 sezon, 97 kayıp bölüm dahil olmak üzere 848 bölüm Doctor Who izledik. 848 bölümde ise şimdiye kadar kadın doktor dahil olmak üzere 14 doktor ekranda bizlerle buluştu. Ancak dizide yer alacak olan 14.Doktor’un ayrı bir özelliği bulunuyor. Gatwa, doktor rolünü üstlenen ilk siyahi oyuncu olacak.

Ncuti Gatwa; “Nasıl hissettiğimi tarif edecek kelimeler tam olarak yok. Derinden onurlu, fazlasıyla heyecanlı ve tabii ki biraz da korkmuş bir karışımı. Bu rol ve gösteri, ben de dahil olmak üzere dünyanın her yerindeki pek çok kişi için çok şey ifade ediyor ve inanılmaz yetenekli öncüllerimin her biri, bu eşsiz sorumluluğu ve ayrıcalığı büyük bir özenle ele aldı. Ben de aynısını yapmak için elimden gelenin en iyisini yapacağım.

Russell T Davies, neredeyse Doktor’un kendisi kadar ikonik ve onunla çalışabilmek bir rüyanın gerçekleşmiş hali. Yazıları dinamik, heyecan verici, inanılmaz derecede zeki ve tehlikeyle dolu. Neredeyse bir oyuncunun mecazi oyun alanı niteliğinde.

Tüm ekip çok misafirperver ve gösteriye gerçekten kalplerini veriyorlar. Ve göz korkutucu olsa da, gerçekten destekleyici bir aileye katıldığımın farkındayım. Doktor’un aksine tek bir kalbim olabilir ama hepsini bu diziye veriyorum.”

Önerilen Yazı: Kamera Korsanlığı: Biri Kameranızı Ele Geçirmiş Olabilir!

Doctor Who’nun 14 Başrolü

 • Birinci Doktor – William Hartnell (1963-66)
 • İkinci Doktor – Patrick Troughton (1966-69)
 • Üçüncü Doktor – Jon Pertwee (1970-74)
 • Dördüncü Doktor – Tom Baker (1974-81)
 • Beşinci Doktor – Peter Davison (1982-84)
 • Altıncı Doktor – Colin Baker (1984-86)
 • Yedinci Doktor – Sylvester McCoy (1987-89)
 • Sekizinci Doktor – Paul McGann (1996)
 • Dokuzuncu Doktor – Christopher Eccleston (2005)
 • Onuncu Doktor – David Tennant (2005-10)
 • On Birinci Doktor – Matt Smith (2010-13)
 • On İkinci Doktor – Peter Capaldi (2014-17)
 • On Üçüncü Doktor – Jodie Whittaker (2018-22)
 • On Dördüncü Doktor – Ncuti Gatwa (Günümüz)

Doctor Who‘nun ilk siyahi doktoru ve 14.doktoru olan Ncuti Gatwa‘yı ekranlarda ne zaman izleyeceğimiz net olarak açıklanmadı.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...