Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Disney ve Pixar’ın Duyurduğu Tüm Yeni Yapımlar

Dünyanın en büyük eğlence şirketlerinden birisi olan Disney‘in yılda bir kez düzenlediği D23 Expo etkinliği hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz gün ilk olarak Marvel&Disney Game Showcase ile başlayan etkinlik ilerleyen saatlerde Disney ve Pixar sunumlarıyla devam etti.

Disney ve Pixar sunumları, animasyon izlemeyi oldukça seven izleyiciler için oldukça heyecanlı ve umut vaadeden şekilde geçti. İzleyicilerin merakla beklediği yeni yapımlar ve yeni devam yapımları duyuruldu. Dilerseniz Disney ve Pixar‘ın duyurduğu tüm yeni yapımlara beraber göz atalım.

D23 Expo Sırasında Disney ve Pixar Tarafından Duyurulan Yeni Yapımlar

Inside Out 2 Geliyor!

2015 yılında vizyona giren ve izleyenleri oldukça etkileyen Oscar Ödülü kazanmayı başarmış animassyon filmi Inside Out‘un devam filmi en sonunda duyuruldu. Devam filmi Amy Poehler tarafından duyuruldu. İlk filmin atmosferini ve havasını aynen koruyacak olan devam filmi, bir kez daha Riley‘nin kafasının içinde geçecek. Prodüksiyon aşaması hız kesmeden devam eden yapımın 2024 yılının yaz aylarında izleyiciyle bululması planlanıyor.

Disney’in 100 Yıllık Hikayesini Anlatacak Olan: Wish

Etkinlikte en son duyurulan yapım diyebiliriz Wish için. Gelecek yıl izleyiciyle buluşacak olan film Disney‘in ellerinden geliyor. Wish, Disney‘in 100 yıllık serüvenini mirasını, sahip olduğu karakterleri, herkes tarafından ilham alınan orjinal karakterlerini ve muhteşem şarkılarını kutlamak için tasarlandı. “Parlayan Yıldızın” nasıl ortaya çıktığını izleyenlere anlatacak. Dilek Krallığı adı verilen Disney‘in mevcut dünyasından daha eski bir diyarda geçicek.

Pixar’ın Yeni Uzay Temalı Bilim Kurgu Animasyonu: Ellio

Etkinlik sırasında duyurulan Ellio, Uzaylıların Birleşmiş Milletler’i için Dünya’ya büyükelçi olarak gelen genç bir çocuğun hikayesini anlatacak. Filmin vermek istediği mesaj insan olmanın en iyi yanının kendini tanımak olduğu olacak. Bilim kurgu türünde ki animasyon filmi 2024 yılının yaz aylarında izleyiciyle buluşacak.

https://twitter.com/Pixar/status/1568391606654627840

Walt Disney Animasyon Stüdyolarının 100 Yıl Aradan Sonra Farklı Şirketle Ortak Olarak Geliştirdiği: Iwaju

Etkinlik sırasında duyurulan Iwaju, Walt Disney Animasyon Stüdyoları için bir devrim niteliğinde. Peki neden böyle diyoruz şirketin 100 yıl sonra kendi himayesi altında olmayan bir şirketle ortaklaşa geliştirdiği ilk proje. Iwaju, Lago’nun neden dünyanın en eşsiz şehirlerinden biri olduğunu göstermek amacıyla Nijerya’ya yazılan bir mektubu konu alacak. Afrika’da geçen yeni animasyon dizisi, 2023 yılında izleyiciyle buluşacak.

Pixar’ın Yeni Dizisi: Win or Lose

Win or Lose, Pixar‘ın daha önceden duyurduğu bir animasyon dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Dizi, şampiyonluk maçına koşan Pickles adlı beyzbol takımının hikayesini anlatacak. Bu oldukça eğlenceli dizi 2023 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacak.

Pixar’ın Yeni Ödül Avcısı Olacak Olan Filmi: Elemental

D23 etklinliğin en iddialı yapımlarından birisi de şüphesiz ki The Good Dinosaur‘ın yönetmeni Pete Sohn‘un yönetmen koltuğunda oturduğu Elemental. Etkinlikte ilk fragmanı paylaşılan film oldukça iddialı ve ödül peşinde gezecek bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Hepimizin bir zamanlar oynamadan duramadığımız Ateş ve Su oyunun filme evrilmiş hali diyebiliriz. Büyük bir şehirde geçen film ateşli bir karakter olan Ember ve bir soğuk su karakteri olan Wade, farklılıklarına rağmen benzerliklerini keşfetmesini konu alacak.

https://twitter.com/Pixar/status/1568387640206172161

Etkinlikte duyurulan diğer yapımlar şu şekilde;

  • The Little Mermaid Live-Action Remake
  • Mufasa: The Lion King
  • Live-Action Snow White
  • Disney’s Peter Pan & Wendy
  • The Haunted Mansion
  • Disenchanted
  • Hocus Pocus 2

Kaynak; IGN

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sinema Haberleri

Dünyanın en büyük dijital içerik platformlarından birisi olan Netflix, mevcut yapımlarını devam ettirmeye ve yeni yapımlar ile izleyicinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Zor günlerden...

Oyun İndirimleri

Birçok oyuna ev sahipliğe yapan ve yediden yetmişe bütün oyuncu kitlesinin aşina olduğu oyun platformu Steam için “Steam İlkbahar İndirimleri” başladı. Birçok AAA ve...

Oyun Haberleri

Sayısız ipucu ve sızıntının ardından, CS:GO Source 2 güncellemesi hakkındaki spekülasyonlar üzerine açıklamalar yapılmaya devam ediyor. Peki CS:GO 2 gerçek mi? İşte CS:GO 2 beta ile...