Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Digitec, Ekran Kartı Markalarının Servis Oranlarını Paylaştı

Ekran kartlarının arıza oranları çoğu kullanıcı tarafından merak ediliyor. İnsanlar bir ekran kartı almadan önce o markanın nasıl bir güvenilirlik sergilediğini merak ediyor. Şimdi ise Digitec isimli bir İsviçreli perakendeci ekran kartı ve anakart markalarının servis/arıza oranlarını paylaştı. Bu bilgilerle birlikte ortalama arıza oranları ve servis hızı konusunda güzel bazı bilgileri elde etmeyi başarıyoruz.

En Yüksek Arıza Oranı XFX ve Sapphire’de!

Digitec Galaxus isimli perakendeci ekran kartı ve anakartlar için oldukça dikkat çekici bir liste yayınladı. Son 2 yıl içerisinde en fazla servise giden ekran kartı markalarının bir listesini yayınladı. Listede en kötü skoru XFX ve Sapphire markaları paylaşıyor. Fakat bildiğiniz üzere bu iki marka sadece AMD ekran kartı üretiyor. Bu sorunun AMD tarafındaki driver hatalarından dolayı mı yoksa kartlardaki fiziksel bir arızadan dolayı mı yaşandığı ise bilinmiyor. En iyi skor ise Dell, Asrock ve Gainward tarafında görünüyor, servise gitme/arıza oranları bir hayli düşük.

Yandaki grafikte ise ortalama servis süreleri görüntüleniyor. Fakat bu süreler bizim ülkemizde pek geçerli sayılamaz. Yine de en kötü skoru 18 günlük servis süresiyle Gigabyte markası almış. Sapphire ise sadece 3 günlük servis süresiyle çok iyi bir işe imza atmış.

Diğer bir grafik ise anakartlar için paylaşılmış. Burada ise MSI ve Asus en iyi skora sahip markalar olmuş. Supermicro ve Biostar ise kötü bir skora sahipler. Aslında bu büyük 4 markanın servis oranları için birbirlerine çok yakın diyebiliriz.

Burada dikkat çekici olan diğer kısım ise Gigabyte’ın ortalama servis süresinin sadece 3 gün olması. Ekran kartı tarafında çok kötü bir tablo çizmişti aslında. Asus ise 5 günle Gigabyte’ı takip ediyor.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/10o871c/digitec_one_of_the_biggest_swiss_online_pc/

1998 Ankara doğumluyum, uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde web sitesi yöneticiliği yapıyorum. Sizlere ürün incelemeleriyle ve teknoloji haberleriyle güncel, doğru içerikler sunmayı hedefliyorum. Aynı zamanda Donanım Arşivi Forum'da da yöneticilik yapmaktayım.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Oyun Haberleri

Valve, uzun süredir sessizliğini koruyarak oyun dünyasındaki meraklı gözleri üzerine çekiyordu. Steam platformu ve ikonik oyunlarıyla tanıdığımız bu dev şirket, nihayet yeni bir oyun...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...