Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Digitec, Ekran Kartı Markalarının Servis Oranlarını Paylaştı

Ekran kartlarının arıza oranları çoğu kullanıcı tarafından merak ediliyor. İnsanlar bir ekran kartı almadan önce o markanın nasıl bir güvenilirlik sergilediğini merak ediyor. Şimdi ise Digitec isimli bir İsviçreli perakendeci ekran kartı ve anakart markalarının servis/arıza oranlarını paylaştı. Bu bilgilerle birlikte ortalama arıza oranları ve servis hızı konusunda güzel bazı bilgileri elde etmeyi başarıyoruz.

En Yüksek Arıza Oranı XFX ve Sapphire’de!

Digitec Galaxus isimli perakendeci ekran kartı ve anakartlar için oldukça dikkat çekici bir liste yayınladı. Son 2 yıl içerisinde en fazla servise giden ekran kartı markalarının bir listesini yayınladı. Listede en kötü skoru XFX ve Sapphire markaları paylaşıyor. Fakat bildiğiniz üzere bu iki marka sadece AMD ekran kartı üretiyor. Bu sorunun AMD tarafındaki driver hatalarından dolayı mı yoksa kartlardaki fiziksel bir arızadan dolayı mı yaşandığı ise bilinmiyor. En iyi skor ise Dell, Asrock ve Gainward tarafında görünüyor, servise gitme/arıza oranları bir hayli düşük.

Yandaki grafikte ise ortalama servis süreleri görüntüleniyor. Fakat bu süreler bizim ülkemizde pek geçerli sayılamaz. Yine de en kötü skoru 18 günlük servis süresiyle Gigabyte markası almış. Sapphire ise sadece 3 günlük servis süresiyle çok iyi bir işe imza atmış.

Diğer bir grafik ise anakartlar için paylaşılmış. Burada ise MSI ve Asus en iyi skora sahip markalar olmuş. Supermicro ve Biostar ise kötü bir skora sahipler. Aslında bu büyük 4 markanın servis oranları için birbirlerine çok yakın diyebiliriz.

Burada dikkat çekici olan diğer kısım ise Gigabyte’ın ortalama servis süresinin sadece 3 gün olması. Ekran kartı tarafında çok kötü bir tablo çizmişti aslında. Asus ise 5 günle Gigabyte’ı takip ediyor.

Kaynak: https://www.reddit.com/r/Amd/comments/10o871c/digitec_one_of_the_biggest_swiss_online_pc/

1998 Ankara doğumlu Mehmet Yılmaz uzun yıllardır Donanım Arşivi'nde teknoloji editörlüğü yapmaktadır. Yılmaz, son kullanıcılar için piyasaya çıkan yeni ürünleri ve yine son kullanıcılar tarafından merak edilen ürünleri özgün ve tarafsız olarak değerlendirmekte, incelemektedir. Aynı zamanda Donanım Arşivi'nin forum tarafında yöneticilik yapmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Rehber

Counter Strike Global Offensive oyunu için Source 2 güncellemesi yıllardır bekleniyordu. Bu bekleyiş en sonunda sona erdi. Geçtiğimiz gün Source 2 güncellemeli Counter Strike...

Teknoloji Haberleri

Apple, iPhone’lar için iOS 16.4’ün geliştirici beta sürümünü yayınladı. Bu sürüm, birçok yeni özelliği ve iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Peki iOS 16.4 ile neler değişecek?...

Oyun İndirimleri

Epic Games, uzunca bir süredir yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bu hafta bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5, Borderlands: The Handsome Collections ve Football...

Sistem Gereksinimleri

Sizlerle uzunca bir süredir paylaştığımız oyun sistem gereksinimleri serimize Resident Evil 4 Remake sistem gereksinimleriyle birlikte devam ediyoruz. Çoğu insan oyunu bilgisayarına indirmeden önce sistem...