Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

Chrome Android’de Güncellemiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Telefon kullanıcılarının %85’inden fazlasının kullandığı Android işletim sistemli telefonlarda zaman zaman güncelleme hatalarıyla karşılaşabiliyoruz. Bu bazen Google servisleri kaynaklı olsa da zaman zaman sizin cihazınızla da ilgili olabilir ve bir kaç yöntemle bunu çözebilirsiniz. Bu rehberimizde sizlere “Google Chrome Android’de güncellemiyor hatası nasıl çözülür?“, “Google Chrome Android’de güncellemiyor ne yapmalıyım?” sorularını yanıtlayacak ve “Google Chrome Android’de güncellemiyor hatasının çözüm” yöntemlerini sunacağız.

Google Chrome Android’de Güncellenmiyor Çözüm Yöntemleri

Arayüz ve görünüm her Android cihazda farklı olabildiği için genel bir anlatım kullanacağız. Kendi cihazınızın arayüzüne uygun şekilde aynı işlemleri yaparsanız sorunsuz şekilde Chrome Güncellenmiyor hatasını çözebilirsiniz.

 • Google Play Store Verilerini Temizlemek
 • Google Play Hizmetleri Verilerini Temizlemek
 • Farklı Bir Google Play Hesabı Kullanmak
 • APK Kullanarak Güncellemek
 • Farklı Bir Tarayıcı Kullanmak

Google Play Store Verilerini Temizlemek

 1. Telefonunuzun “Ayarlar” arayüzüne girin.
 2. Uygulama Yöneticisi” veya “Uygulamalar” şeklinde bulunan uygulamalarınızın bulunduğu ayarlar penceresini açın.
 3. Google Play Store‘u bulun ve üzerine basın.
 4. Açılan pencereden “Depolama” seçeneğine basın ve “Alanı Yönet” seçeneğine basın.
 5. Verileri Temizle” butonuna basın ve “Sil” veya “Tamam” seçeneğine basın.

Google Play Store Hizmetleri Verilerini Temizlemek

 1. Telefonunuzun “Ayarlar” ara yüzüne girin.
 2. Uygulama Yöneticisi” veya “Uygulamalar” seçeneğini bulun ve üzerine basın.
 3. Google Play Hizmetleri uygulamasını bulun ve üzerine basın.
 4. Açılan uygulama penceresinden “Depolama” seçeneğine basın.
 5. Alanı Yönet” veya “Hafızayı Yönet” seçeneğine basın ve “Tüm Verileri Temizle” butonuna basın.

Farklı Bir Google Play Hesabı Kullanmak

Farklı bir Google hesabı kullanarak Google Play’e giriş yapmakta Android işletim sisteminde Chrome Güncellenmiyor hatasını çözebilir.

 1. Google Play Store‘a girin.
 2. Ekranınızın sağ üstünde bulunan profil fotoğrafınıza veya isminizin ilk harfine tıklayın.
 3. İsminizin ve E-mail adresinizin sağında bulunan aşağı ok ikonuna basarak sekmeyi genişletin.
 4. Bulunuyorsa diğer Google hesaplarınızdan birine geçiş yapın, bulunmuyorsa “Başka bir hesap ekle” seçeneğine basın ve yönlendirmeleri takip edin.

APK Kullanarak Güncellemek

Güvenilir ve üzerinde oynanmamış bir APK kullanarak Android’de Google Chrome’u güncelleyebilirsiniz. Google Chrome APK indirmek için farklı bir tarayıcı üzerinden “Google Chrome APK” şeklinde aratıp güvenilir bir indirme adresi bulduğunuzda son sürüm Chrome APK paketini indirip cihazınıza kurabilirsiniz.

 Farklı Bir Tarayıcı Kullanmak

Android cihazlarda kullanıcıların en çok tercih ettiği tarayıcı Google Chrome olsa da diğer büyük tarayıcıların da Android uygulamaları bulunuyor. Bunlara örnek olarak Microsoft Edge, Opera, Firefox ve Turkcell Yaani tarayıcılarını verebiliriz. Her şeye rağmen Google Chrome’u güncelleyemediyseniz bu tarayıcıları da tercih edebilirsiniz.


Bu rehberimizde sizlere “Google Chrome Android’de güncellemiyor hatası nasıl çözülür?“, “Google Chrome Android’de güncellenmiyor ne yapmalıyım?” sorularını yanıtladık ve “Google Chrome Android’de güncellemiyor hatasının çözüm” yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...