Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Captain America 4 Filminde Spider-Man Olabilir

Çizgi roman denilince neredeyse herkesin aklına ilk olarak Marvel ve DC gelir. Ancak bu iki ezeli rakip firma son yıllarda rekabetini beyazperdeye ve dizilere taşıdı. Bu durum her ne kadar izleyicinin yararına oluyor olsa da bu tarafta maalesef ki Marvel ezici bir üstünlük kurmuş durumda.

Sinema ve TV yapımları sayesinde karşımıza çıkan Marvel Sinematik Evreni gün geçtikçe genişlemeye, yeni yapımlarla karşımıza çıkmaya ve yeni karakterleri tanıtmaya devam ediyor. Sam Wilson‘ın yeni Captain America olduğu Disney Plus‘ın Captain America and the Winter Soldier dizisinde açıklanmış olup, Wilson‘ın başrolünde olduğu Captain America 4: New World Order filmi duyurulmuştu.

Captain America 4: New World Order filminde Harrison Ford‘un Thunderbolt Ross rolünü yenileyeceği, The Leader karakterinin filmde yer alacağı gibi detaylar geçtiğimiz haftalarda resmi olarak açıklanmıştı. Şimdi ise prodüksiyon aşaması devam eden filmden ilgniç bir detay ortaya çıktı.

Teorilere Göre İşler Oldukça Karışacak

Tom Holland‘ın Spider-Man üçlemesinin film başlıkları Seinfeld dizisinden referans alınmıştı. Spider-Man: Homecoming bir Seinfeld bölümünün adı olan “Summer of George“, Spider-Man: Far From Home George Constanza‘nın aynı bölümde düşmesine atıfta bulunarak “George’un Düşüşü” ve Spider-Man: No Way Home ise “Serenity Now” bolümünü kendine referans almıştı. Tüm bunlar ne alaka diyebilirsiniz. Captain America 4 filminin başlığı da yine Seinfeld dizisinden referans alınıyor.

Bu sebeple Spider-Man‘in Captain America 4‘te yer alması tahmin ediliyor. Ayrıca, Peter Parker‘ın yeni Avengers ekibinde yer alacağı önceden farklı referanslar sayesinde açıklanmıştı. No Way Home‘da herkesin Peter Parker‘ı unutmasının akabinde Sam Wilson‘a kendisini tekrar tanıtması oldukça olası.

Ancak tüm bunların birer hayran teorisi olduğunu ve Marvel cephesinden konuyla alakalı açıklama yapılmadığını hatırlatmamız gerekiyor.

Kaynak; The Direct

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Oyun Haberleri

Birçok popüler oyunu ücretsiz olarak oyunculara dağıtmasıyla bilinen Epic Games tarafından bu hafta verilecek oyunlar belli oldu. Macera ve FPS kategorilerini sevenler için kesinlikle değerlendirilmesi...

Oyun Haberleri

Her ay düzenli olarak kontrol ettimiz Amazon Prime üyelerinin ücretsiz olarak erişebildiği Prime Gaming, hizmetinin kullanıcılarına Şubat ayında ücretsiz olarak sunacağı oyunlar belli oldu....