“Bütçe Dostu AirPods” Xiaomi AirDots Pro Tanıtıldı!

Kablosuz yapısıyla dikkat çeken Apple AirPods, ilk tanıtıldığı zaman yoğun şekilde eleştirilmesine rağmen zamanla pek çok alternatifi yayıldı. Xiaomi AirDots Pro ise özellikleri ile açılan bu pazara kaliteli bir yorumlama getiriyor.

Xiaomi AirDots Pro, AirPods’un Tahtını Sallayabilir Mi?

Tasarımsal olarak bir kulak içi kulaklıktan farkı olmayan AirDots Pro, kutusu dahil sadece 58 gram ağırlığa sahip. Kulaklık, Android ve iOS telefonların yanında Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlara da Bluetooth 4.2 yoluyla bağlanabiliyor. Aktif gürültü engelleme, 7 mm neodimium sürücü ve dokunmatik kontrol gibi özelliklere sahip olan kulaklıklar birbirinden bağımsız çalışabilmesiyle dikkat çekiyor.

IPX4 sertifikası ile su sıçramalarına karşı dayanıklı olan Xiaomi AirDots Pro, 1 saatlik hızlı şarj ile 10 saate yakın kullanılabiliyor. İlk etapta 11 Ocak tarihinde Çin’de satışa sunulacak kulaklığın 60 dolar gibi makul bir fiyatı var. Bu da en yakın rakibi Apple AirPods’un 160 dolarlık fiyatını düşününce epey makul kalıyor.

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin