Bir Bükülebilir de Energizer’den Geldi: Power Max P8100S!

Bir Bükülebilir de Energizer’den Geldi: Power Max P8100S!

Batarya canavarı Power Max P18K Pop modelini duyuran Energizer, 20’den fazla yeni model ile MWC 2019’a damgasını vurdu. Markanın fuarda ilk gösterimini yaptığı katlanır telefon Power Max P8100S modeli ise fiyat/performans dengesi bakımından Samsung ve Huawei’nin tahtını sarsmayı başardı!

Energizer Yeni Telefonuyla Devlerin Yapamadığını Yaptı!

Geçtiğimiz hafta duyurulan Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X, katlanabilir yapılarıyla tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı. Oppo’nun gösterdiği konsept telefonun ardından dördüncü katlanabilir telefon şaşırtıcı şekilde Energizer’den geldi. Yapı olarak daha çok Galaxy Fold’a benzeyen model, iç ve dış yüzeyinde iki ayrı ekrana sahip. İç kısmında 8.1 inçlik bir ekran taşıyan telefon, katlanıldığında ise kapak yüzeyindeki 6 inçlik Full HD ekranı ile kullanılabiliyor.

Energizer yetkilileri, mekanizmanın diğer telefonlarda kullanılan menteşe yapısının aksine körüklü bir sistemle çalıştığını belirtiyor. Bu da kapak tarafında büyük bir ekranın kullanılabilmesine imkan tanımış. Gücünü Qualcomm Snapdragon 855 işlemciden alan telefonda 8 GB RAM ve 256 GB depolama bulunuyor.

Kamera tarafında ise 48+12 megapiksellik çift arka kameranın yanı sıra kapak kısmında 24 megapiksel çözünürlüğünde bir kamera tercih edilmiş. Tam 10.000 mAh kapasiteli bir bataryaya ev sahipliği yapan Power Max P8100S, kutusundan Android 9.0 Pie işletim sistemiyle çıkacak.

Samsung ve Huawei’nin bu ekranlara olan yüksek talebi, Energizer’in ekran tedariğinde sıkıntı yaşamasına sebep olmuş. Ancak yetkililer fuara yetiştirmek için hazırlanan maket telefon dışında satışa sunulacak versiyonun ekran tedariği sonrasında tanıtılacağını ifade ediyor. Kasım ayında satışa sunulacak telefonun 900 Euro gibi oldukça iddialı bir fiyat etiketine sahip olacağını da belirtelim.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.