Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Sinema Haberleri

Avatar 2 Ne Kadar Bütçeye Sahip?

Disney‘in en büyük film serilerinden birisi olan Avatar, ilk olarak 2009 yılında izleyiciyle buluştuğu zaman herkesi büyülemeyi başarmıştı. Serinin devam yapımları yılan hikayesine dönmüş olsa da, Avatar 2: The Way of Water‘ı izlemek için gün saymaya başladık.

James Cameron, Avatar: The Way of Water henüz vizyona girmemiş olsa dahi serinin devam yapımları üzerinde çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde bu yapımlar hakkında konuşan Cameron, The Way of Water gereken ilgiyi görmezse 4 ve 5.filmin iptal edilebileceğini açıklamıştı.

Disney Kesenin Ağzını Sonuna Kadar Açmış Durumda

Seri için oldukça önemli olan ve 192 dakika uzunluğunda olacak filmden son fragman geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Ancak izleyicilerin en merak ettiği konulardan bir tanesi olan bu kadar iddialı yapıma ne kadar para harcandı sorusunun cevabını şimdiye kadar alamamıştık. En sonunda bu soru James Cameron tarafından cevaplandı.

Disney‘in 13 yıl aradan sonra geriye dönen markası Hollywood tarihinin en yüksek bütçelerinden birine sahip. Tam olarak bütçe açıklanmasa da Cameron, 350 milyon ila 400 milyon arasında olduğunu açıkladı. Marvel‘in en büyük yapımı End Game‘in bütçesinin 360 milyon olduğu düşünüldüğünde oldukça büyük yapım geliyor.

350 ila 400 milyon bütçeye sahip filmin kar elde etmesi için ise en az 2 milyar gişe hasılatı elde etmesi gerektiği de açıklandı. Bu da demek oluyor ki The Way of Water sinema dünyasının en çok izlenen filmi olmak için geliyor.

2002 Bursa doğumlu Emre Özcan uzun yıllardır çeşitli internet sitelerinde editörlük yapmaktadır. Özcan, son olarak Donanım Arşivi'nde sinema kategorisinde içerikler yazmakta.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...