Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’ta kullanıcılar uygulamaları çalıştırması sağlayan sürücülerin eksikliğinde veya bozulması halinde api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası benzeri dll hataları ile karşılaşılabiliyor. Bu rehberimizde sizlere “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü nedir?“, “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?” sorularına yanıt verecek ve “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözüm” yöntemlerini sunacağız.

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözüm Yöntemleri

Bilgisayarı, uygulamayı yeniden başlatmak gibi basit yöntemleri zaten denemişseniz sırasıyla aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 • Windows Güncellemelerini Kontrol Etmek
 • C++ Runtime Sürücüsünü Manuel Yüklemek
 • Eski Sürüm Runtime Sürücülerini Yüklemek
 • api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Dosyasını Manuel Olarak Eklemek

Windows Güncellemelerini Kontrol Etmek

 1. Ekranınızın sol altında bulunan Windows ikonuna tıklayarak “Başlat” menüsünü açın.
 2. “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
 3. Açılan pencereden “Güncelleştirmeleri Kontrol Et” veya bulunuyorsa “Şimdi Güncelle” butonuna basın.
 4. Güncellemeler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamayı açın.

C++ Runtime Sürücüsünü Manuel Yüklemek

Windows güncelleştirme otomatik olarak yüklemiyorsa sorun dosyaların var olması; fakat bozulmuş olması olabilir.

Dikkat! x86 32-bit sürümüdür.

 1. Aşağıda bulunan bağlantılardan 2015-2017-2019-2022 sürüm Runtime sürücülerini indirin.
 2. İndirdiğiniz dosyayı açın ve “Yükle” butonuna basın. Zaten yüklü ise “Onar” butonuna basın ve Uygulamaya yeniden girin.

Microsoft Resmi C++ Runtime İndirmeleri

Eski Sürüm ve Her İki Mimarinin Runtime Sürücülerini Yüklemek

Çalıştıracağınız uygulamanın 32-bit olması; fakat sizin bilgisayarınızda 32-bit Runtime sürücülerinin bulunmaması da api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası benzeri dll hatalarına sebep olabiliyor.

 1. Aşağıdaki linkten eski C++ Runtime sürümlerinin 32-bit ve 64-bit versiyonlarını eskiden yeniye doğru ve önce 32-bit daha sonra 64-bit olmak üzere sırasıyla indirin ve yükleyin.
 2. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamaya girin.

Microsoft Resmi C++ Runtime İndirmeleri

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Dosyasını Manuel Olarak Yüklemek

 1. İnternetten api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirin.
 2. İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın.
 3. Çıkan api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını Bilgisayar >Yerel Disk C > Windows > System32 konumuna ve Bilgisayar >Yerel Disk C > Windows > SysWOW64 konumuna taşıyın.
 4. Uygulamayı açın.

Bu rehberimizde sizlere “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü nedir?“, “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?” sorularına yanıt verdik ve “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözüm” yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Rainbow Six Siege, 2015 yılında piyasaya sürüldüğünden bu yana oyuncuların ilgisini çeken ve devamlı olarak güncellenen bir oyun haline geldi. Ubisoft’un 5v5 FPS oyunu,...

Telefon Haberleri

Samsung, uygun fiyatlı tablet seçeneklerini genişletmeye devam ediyor. Şirket, 2022 yılında Galaxy Tab S6 Lite modelini Snapdragon 720G ve 732G işlemcilerle yenilemişti. Şimdi ise,...

Oyun Haberleri

Stardew Valley, bağımsız oyun dünyasının parlayan yıldızlarından biri olarak uzun süredir oyuncuların ilgisini çekiyor. Eric “ConcernedApe” Barone liderliğinde geliştirilen bu eşsiz çiftlik simülasyonu, milyonlarca...

Telefon Haberleri

Samsung, Galaxy A serisini genişletmeye devam ediyor. Serinin yeni üyesi Galaxy A55 5G, Google Play Console’da listelendi ve bazı teknik özellikleri ortaya çıktı. Bu...