Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Rehber

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows’ta kullanıcılar uygulamaları çalıştırması sağlayan sürücülerin eksikliğinde veya bozulması halinde api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası benzeri dll hataları ile karşılaşılabiliyor. Bu rehberimizde sizlere “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü nedir?“, “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?” sorularına yanıt verecek ve “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözüm” yöntemlerini sunacağız.

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Çözüm Yöntemleri

Bilgisayarı, uygulamayı yeniden başlatmak gibi basit yöntemleri zaten denemişseniz sırasıyla aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 • Windows Güncellemelerini Kontrol Etmek
 • C++ Runtime Sürücüsünü Manuel Yüklemek
 • Eski Sürüm Runtime Sürücülerini Yüklemek
 • api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Dosyasını Manuel Olarak Eklemek

Windows Güncellemelerini Kontrol Etmek

 1. Ekranınızın sol altında bulunan Windows ikonuna tıklayarak “Başlat” menüsünü açın.
 2. “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğine tıklayın.
 3. Açılan pencereden “Güncelleştirmeleri Kontrol Et” veya bulunuyorsa “Şimdi Güncelle” butonuna basın.
 4. Güncellemeler tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamayı açın.

C++ Runtime Sürücüsünü Manuel Yüklemek

Windows güncelleştirme otomatik olarak yüklemiyorsa sorun dosyaların var olması; fakat bozulmuş olması olabilir.

Dikkat! x86 32-bit sürümüdür.

 1. Aşağıda bulunan bağlantılardan 2015-2017-2019-2022 sürüm Runtime sürücülerini indirin.
 2. İndirdiğiniz dosyayı açın ve “Yükle” butonuna basın. Zaten yüklü ise “Onar” butonuna basın ve Uygulamaya yeniden girin.

Microsoft Resmi C++ Runtime İndirmeleri

Eski Sürüm ve Her İki Mimarinin Runtime Sürücülerini Yüklemek

Çalıştıracağınız uygulamanın 32-bit olması; fakat sizin bilgisayarınızda 32-bit Runtime sürücülerinin bulunmaması da api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası benzeri dll hatalarına sebep olabiliyor.

 1. Aşağıdaki linkten eski C++ Runtime sürümlerinin 32-bit ve 64-bit versiyonlarını eskiden yeniye doğru ve önce 32-bit daha sonra 64-bit olmak üzere sırasıyla indirin ve yükleyin.
 2. Ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın ve uygulamaya girin.

Microsoft Resmi C++ Runtime İndirmeleri

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Dosyasını Manuel Olarak Yüklemek

 1. İnternetten api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirin.
 2. İndirdiğiniz dosyayı arşivden çıkartın.
 3. Çıkan api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını Bilgisayar >Yerel Disk C > Windows > System32 konumuna ve Bilgisayar >Yerel Disk C > Windows > SysWOW64 konumuna taşıyın.
 4. Uygulamayı açın.

Bu rehberimizde sizlere “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü nedir?“, “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?” sorularına yanıt verdik ve “api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözüm” yöntemlerini sunduk. Bu konu ile ilgili sorularınızı veya yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

2004 yılında Ankara'da dünyaya gelen ve doğma büyüme Ankara'lı olan Berat Özdemir, bilgisayar yazılım ve donanım teknolojilerine meraklı olmakla birlikte yıllardır yakından takip etmektedir. Anadolu Lisesi yabancı dil bölümünde okuyan Berat, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde güncel haberler ve okuyucular için özel içerikler yazıyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Özellikle AMD tarafı oyun hediyesi kampanyalarını sıkça düzenliyor. Bunlardan en yenisi ise AMD Radeon RX 7700 XT ve AMD Radeon RX 7800 XT modellerinden...

Oyun İndirimleri

Epic Games, her hafta düzenlediği ücretsiz oyun kampanyasıyla oyunseverleri memnun etmeye devam ediyor. Bu hafta, hem hız hem de strateji tutkunları için iki oyun...

Oyun Haberleri

Electronic Arts ve BioWare, merakla beklenen yepyeni tek oyunculu fantezi RPG deneyimi Dragon Age: The Veilguard’ın ilk anlarından oluşan oynanışa dair bir ilk gösterim yaptı....

Oyun Haberleri

İstanbul merkezli oyun geliştiricisi Shadowfall Studios, oyun dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor. PlayStation’ın partnerleri arasında yer alan bu stüdyo, Türk mitolojisinden ilham alarak...