Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Amnesia: The Bunker Oyunu Duyuruldu

Genellikle konsol oyuncularının beğendiği bir korku oyunu serisi olan Amnesia serisine ait yeni bir oyun duyuruldu. Serinin en yeni oyunu olacak ve Frictional Games’in geliştirdiği Amnesia: The Bunker oyunu dün yayınlanan bir fragman ile ilk kez oyuncuların karşısına çıktı.

Amnesia: The Bunker Seriye Bazı Büyük Değişiklikler Getirecek

Frictional Games’e göre en yeni Amnesia oyunu, seriye bazı büyük değişiklikler getiriyor. Fragman bizi bir sığınağa hapsolmuş ve içerideki dehşetle yüzleşirken oradan kaçmaya çalışırken gösteriyor. Fragmanı buradan izleyebilirsiniz:

Geliştiriciler, seriye yeni bir bakış açısı getirdiği için Amnesia: The Bunker’ın önceki oyunlardan oldukça farklı olduğunu iddia ediyor. Önceki oyunlar oldukça doğrusalken, bu bir ‘Yarı açık dünya’. Ayrıca oyuncular dünyayı keşfederken farklı olaylar da oyunda yer almaya devam edecek ve hiçbir şey senaryoya yazılmayacak. 

Oyun Hakkında Daha Fazla Detay

Geliştiricilerin resmi basın açıklamasına göre:

“Önceki Amnesia oyunlarından farklı olarak Amnesia: The Bunker,   ortaya çıkan oyun ve sandbox öğelerini karışıma dahil eden yeni bir tür korku hayatta kalma macerasına sahip olacak. Yarı açık bir dünyada, Amnesia: The Bunker, oyuncuyu başgösteren dehşetin üstesinden gelmek için zekasını ve ellerindeki her türlü aracı kullanarak keşfetmeye ve deney yapmaya teşvik ediyor. Oyuncular ellerinde stresli bir güç hissedecekler. Her karar, yapılan seçimlerin bir sonucu olarak oyunun nasıl tepki vereceğinin sonucunu değiştirecektir. Oynanıştaki bu yeni değişiklik, oyuna yeni derinlikler ve sürekli gerilim katarak oyuncuları her oyunda yeni stratejik yollar oluşturmaya zorluyor.”

Yani, temelde oyunda yaptığınız her şeyin sonuçları olacaktır ve olay örgüsü bunun etrafında dönecektir. Frictional Games, oyunun bazı temel özelliklerini de listeledi:

Amnesia: The Bunker Temel Özellikler

  • Oyuncu Seçimi  – Bir sanal alan korku hayatta kalma deneyiminde acil oyun.
  • Senaryosuz Ortam  – Nesneler, tehditler ve kaynaklar, her oyunda değişir.
  • Uyarlanabilir Felaket Tehditler  – Oyuncuyu takip eden, her zaman var olan korkunç bir yaratık.
  • Dokunsal Daldırma  – Bulmaca çözme ve araç kullanma yoluyla dünyayla yepyeni etkileşim seviyeleri.
  • Emici Ama Korkunç Bir Hikaye  –   Kurgusal, dehşet verici bir hikayede dünyadaki cehennemi deneyimleyin.
  • Büyüleyici Atmosfer ve Gerilim  –  Gerçek bir korku deneyimi için geliştirilmiş aydınlatma efektleri ve özenle tasarlanmış ses efektleri.

Eğer korku oyunları türünün hayranıysanız, önümüzdeki birkaç sizin için iyi geçecek diyebiliriz. Bugün yayınlanmaya başlayacak Callisto Protocol, Ocak ayında çıkacak Dead Space Remake , Mart ayında çıkacak Resident Evil 4 Remake ile birlikte şimdi de Amnesia: The Bunker oyununun Mart 2023’te PC(Steam ve Epic Games) PlayStation 4, Xbox One ve Game Pass üzerinden çıkması bekleniyor.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun Haberleri

Şu sıralar sizlere maalesef çok sayıda zam haberi yapmak zorunda kaldık. Geçtiğimiz günlerde de Spotify paketlerine zam yapmıştı. Steam platformu ise son zamanlarda bir...

Oyun Haberleri

Geçtiğimiz saatlerde yayımlamış olduğumuz haberle birlikte birçok AAA seviyesindeki oyuna inanılmaz derecede zamlar geldi ve bu zamlarla birlikte fiyatların hiperbolik bir şekilde artışına şahit...

Oyun İndirimleri

Epic Games, yıllardır yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına bir yenisini daha ekliyor. Geçmişte Grand Theft Auto 5 ve Borderlands: The Handsome Collections ve Football Manager serisi gibi oyunları...

Teknoloji Haberleri

AMD’nin 3D V-Cache teknolojisini barındıran ilk işlemcisi olan Ryzen 7 5800X3D model işlemcisi beklenenin üzerinde bir performansla gelince insanlar bu teknolojiye ciddi anlamda sıcak...