Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Oyun Haberleri

Aliens: Dark Descent Yeni Hikaye Fragmanı Yayınlandı

Yayıncı Focus Entertainment, geliştirici Tindalos Interactive ile birlikte çok yakında çıkacak olan Aliens: Dark Descent için etkileyici bir hikaye fragmanı yayınladı. Bu ikonik Alien evreninde geçen stratejik, gerçek zamanlı, takım tabanlı aksiyon oyunu ön siparişe açılmış durumda ve ön sipariş verenlere “Lethe Recon Pack” DLC’si hediye ediliyor.

Neler Biliyoruz?

Aliens: Dark Descent, insanlar ve Xenomorph’lar arasında geçen bir RPG nişancı oyunudur. Oyun, uzaylı diyarında geçer ve kafesteki bir Xenomorph’un Otago uzay aracından kaçmasıyla Cerberus Protokolü’nün uygulanmasıyla başlar. Bu protokol, tüm gemilerin Lethe Gezegeni’ne iniş yapmasını veya gezegenden ayrılmasını yasaklar.

Oyuncular, sürekli artan tehlikelerle çevrili olan birçok Xenomorph tarafından tehdit edilen bir birlik komutasını üstlenir. Dikkatli olmak önemlidir, çünkü ölümler geri alınamaz. Zayıf bir planlama ile tüm ekibinizi hızla kaybedebilirsiniz. Oyuncular, Lethe’deki mürettebatın seviye atlamasını sağlayarak ve uygun ekibi seçerek kadroyu korumalıdır. Oyun, belirli görevlerde en uygun ekibi seçmek için muhteşem bir kontrol sistemine sahip.

Aliens: Dark Descent

Birlik savaşa yönlendirilirken, koloni yöneticisi Barbara Pryce tarafından başka bir zor seçimle karşı karşıya kalırsınız. Komutanınızın emirlerine uymak ve avlanmaya devam etmek mi yoksa ekibinizin güvenliğini sağlamak için alternatif bir yol mu bulmak gerektiği konusunda zekanızı kullanmanız gerekecek.

Focus Entertainment, fragman görsellerinin yanı sıra oyunda yer alan karakterlerin bir listesini de açıkladı. Facehuggers, Praetorian’lar ve Alien Queens gibi Xenomorph’lar geri dönerken, Birlik ise, Maeko Hayes, Jonas Harper ve Barbara Pryce gibi karakterlerden oluşuyor.

Sistem Gereksinimleri

Minimum:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 or 11
 • İşlemci: AMD FX-6300 / Intel Core i3-6100
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: 3 GB VRAM, AMD Radeon R9 380 / NVIDIA GeForce GTX 960
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

Önerilen:

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows 10 or 11
 • İşlemci: AMD Ryzen 7 1800X / Intel Core i7-9700K
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: 6 GB VRAM, AMD Radeon RX 5600 XT / NVIDIA GeForce RTX 2060
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 60 GB kullanılabilir alan

 

Aliens: Dark Descent‘in Steam’deki ön sipariş fiyatı 550 TL, Oyun 20 Haziran’da PlayStation 4 ve 5, Xbox One ve Series X/S ve PC’ye çıkacak.

Tarih Bölümü öğrencisi olan Berfin Alican, aynı zamanda Donanım Arşivi'nde oyun kategorisinde haberler yazmaktadır.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Oyun İndirimleri

Epic Games Store‘un her hafta oyunseverlere sunduğu ücretsiz oyun kampanyası, bu hafta da heyecan verici bir fırsatla karşımıza çıkıyor. Bu haftanın ücretsiz oyunu, modern...

İnceleme

Fiyat/performans ürünlerin önemi özellikle ülkemizde bir hayli büyük. Biz de fiyat/performans ürünleri gerçekten çok seviyoruz. Bugün incelemesini yapacağımız Gamepower Bull T10 oyuncu monitörü de...

Teknoloji Haberleri

Microsoft, Windows 11’in bir sonraki büyük güncellemesi olan 24H2’yi ön izleme kanalında yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcı deneyimini geliştiren ve işletim sistemine yeni özellikler ekleyen...

Teknoloji Haberleri

WhatsApp, Sürüm 24.10.79 ile kullanıcı deneyimini önemli ölçüde geliştiren yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile uygulamanın kullanıcı arayüzü daha modern ve çekici hale...