canvas 5-11

Hintli firma Micromax 183Dolara fiyatına karşı yüksek donanım sunan Canvas 5 Modelini tanıttı.

Hintli akıllı cep telefonu ücereticisi Micromax daha önceki modeli olan Canvas 4 ile güzel bir ivme yakalamış ve yeni modeli Canvas 5 ile daha iyi bir yükseliş hedefliyorki 183$ etiketiyle kullanıcıların yüzünü güldürdü.

Günümüzde kalıplaşmaya başlayan iPhone, HTC ve Samsung tasarımlarının genel harmanlanmış bir tasarımı ile karşımıza gelen cihaz açıkcası benim beğenimi kazandı ki cihazda ilk tepkim “iyi tasarım olmuş” oldu. Cihazda fiziksel veya yüzeysel dokunmatik tuş bulunmazken görev tuşları sevmediğim bir yöntem olan arayüze adapte edilmiş durumda. Gelin şimdi haberimize devam ederek özelliklerini yakından görelim

canvas 5-1

Micromax Canvas 5’in kalbinde MediaTek’in Sekiz Çekirdekli 1.3GHz Hızında işlemci modeli MK6753 bulunmakta, Ekran tercihinde ise 5.2 inç 1080p IPS bir Ekran kullanılmış. Ram Bellek tarafında 3GB gibi iyi bir değerle gelen Canvas 5 16GB Depolama Alanı sunmakta.

8.3mm inceliği bulunan cihazda 13mp Samsung Sensöre sahip Arka Kamera bulunurken, 5mp Kamera ise Ön alanda görev yapmakta. Tüm bu sistemi besleyen batarya ise 2900mAh gibi orta şeker kabul edilecek bir değere sahip. Android 5.1 Lolipop ile gelen cihazın 4G ve Çift Sim Desteğinin olduğunu eklemeden geçmiyelim.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin