Xiaomi Pocophone F1 Daha Tanıtılmadan İncelendi!

Xiaomi Pocophone F1 Daha Tanıtılmadan İncelendi!

Son yıllarda hızlı ve istikrarlı bir şekilde büyüyen Xiaomi, akıllı telefon pazarında Mi 8 serisi ile fiyat çıtasını biraz yukarı taşıdı. Pocophone F1 ile fiyat/performans piyasasına iddialı bir dönüş yapacak olan markanın yeni modeli, daha tanıtılmadan tüm detayları ile ortaya çıktı!

Henüz Tanıtılmayan Pocophone F1’in İncelemeleri Sızdırıldı!

Pocophone alt markasıyla iddialı fiyat/performans telefonları üretmeyi hedefleyen Xiaomi, ilk modeli F1 ile çıtayı en üst noktaya taşımış gibi görünüyor. Yayınlanan inceleme videolarında tüm özellikleri ortaya çıkan cihaz, günümüz bayrak gemisi modelleri ile aynı seviyede bulunuyor. 5.99 inç boyutunda Full HD bir ekranı bulunan cihaz, çentikli ve 18:9 yapısıyla tasarım olarak Mi 8’e oldukça benziyor. Ayrıca Pocophone F1’de donanımsal olarak kızılötesi IR yüz tanıma teknolojisi de yer alıyor.

Gücünü Qualcomm Snapdragon 845 işlemciden alan telefon, 6 GB RAM ve 64 GB depolamaya sahip. 6 katmanlı sıvı soğutma sistemi ile rakiplerinden ayrışan F1, 12+5 megapiksellik çift arka ve 20 megapiksellik ön kamera ile gelecek. 4000 mAh’lik dev bir batarya barındıran telefon, son olarak kutusundan Android 8.1 Oreo işletim sistemi ile çıkacak.

Yaklaşık 480 dolarlık fiyat etiketinin olması beklenen telefonun yanında kutudan silikon kılıf hediyesi de geliyor. Videoda gerçekleştirilen AnTuTu Benchmark testinden 258.150 puan alan cihazın fiyatına göre oldukça başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz. Son olarak tanıtım tarihinin henüz belli olmadığı Pocophone F1’in hangi ülkelerde satışa sunulacağı da netlik kazanmış değil.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.