Xbox Series X Fiyatı ile ”Gerçekten Güzel”

Xbox Series X ve PlayStation 5 yeni jenerasyon, ray tracing teknolojisi ile gelecek olan iki canavar konsol. Bunlar arasındaki rekabet donanım güçleri üzerinden değil, fiyatları ve sunacakları özel oyunlar üstünden olacak. Xbox’ın başı Phil Spencer, IGN ile yaptığı bir podcastte Series X’in fiyatı ile gerçekten güzel olacağını söyledi.

”Series X’in koayacağımız fiyatı hakkında çok iyi hissediyorum.” diyen Phil Spencer, Xbox Series X’in fiyat/performans bir cihaz olacağını da ekledi. Özellikle ülkemizdeki oyuncuları sevindirecek sözleriyle dikkat çeken Phil Spencer, genel cihaz hakkında aşırı güçlü olduğumuzu hissediyorum diye de ekledi.

Fiyat konusunda henüz kesin bir bilgi, Spencer’ın sözlerinden anladığımız kadarıyla yok. Microsoft’un, Sony’nin PlayStation 5 fiyatlandırma stratejisine göre adım atacağını da belirtti. Ancak her nasıl olursa olsun, ”kazandıracak bir plan” sahibi olduklarını belirtti.

”Kazanmamızı sağlayacak bir planımız olduğuna inanıyorum. Şimdi onu gerçekleştirmeliyiz.” gibi sözler de sarf etti.

Game Pass sistemi ile Türk oyuncuların dikkatini çeken Xbox, Phil Spencer’ın bu sözleri ile Türk oyuncuların dikkatini daha da çekecek gibi gözüküyor. Eğer uygun fiyatlı olur ve ilgi çekici özelliklere sahip olur ise birçok ülkede kazanan Xbox Series X olabilir.

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin