WhatsApp Ücretli Mi Oluyor? – Resmi Açıklama Geldi!

Akıllı Telefon kullanan kişilerin iletişim amacı ile en çok kullandığı program olan WhatsApp’ın popülaritesi her geçen gün artıyor. Her geçen gün artan bu popülarite beraberinde de bazı yanlış anlaşılmalara sebep olabiliyor.

Dünya çapında en çok kullanılan ve en popüler olan mesajlaşma programı olan WhatsApp‘ın artık ücretli olacağı haberleri tekrardan gündeme düştü. Uzun zamandır WhatsApp ücretli oldu iddiası, sosyal medya platformlarında kısa süre içerisinde yayılmıştı. Tekrardan yayılan bu iddia hakkında ilk resmi açıklama geldi. 

WhatsApp Ücretli Mi Oluyor? İlk Açıklama!

Türkiye Bilişim Derneği ( TBD ) Başkanı Rahi Aktepe, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İşte Rahi Aktepe’nin WhatsApp Ücretli Mi Oluyor? Sorusuna cevabı;

“WhatsApp’tan yapılan açıklamaya göre, bu hizmet, şirketin para kazandıran ilk kurumsal ürünü. WhatsApp Business hizmeti kapsamında WhatsApp işletme API, işletmelerin 24 saate kadar ücretsiz olarak müşterilerden gelen mesajlarını yanıtlamasına izin verecek. Bu süreden sonra ülkelere göre değişecek sabit ücret tahsil edecek.

Sosyal medya platformlarında belirli aralıklarla WhatsApp’ın ücretli olacağına ilişkin yanlış bilgiler yayılıyor. Bu bilgiler yanlış. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp vatandaşlara ücretsiz. WhatsApp tarafından firmalar için geliştirilen WhatsApp Business uygulaması ücretli.”

Açıklamalarında bulunan TBD Başkanı Rahi Aktepe, açıklaması sayesinde sosyal medya platformları üzerinde yayılan WhatsApp Ücretli Oluyor algısını ortadan kaldırmış oldu.