Vine, Byte İsmiyle Geri Döndü – Byte Nasıl İndirilir

1149
Byte’ın Uygulama İçi Ekran Görüntüleri
Vine, Byte İsmiyle Geri Döndü

Vine, Byte ismiyle geri döndü! Peki nereden çıktı bu Byte? Ülkemizde Byte indir seçeneği yok peki Byte nasıl indirilir? Bu içeriğimizde bunlardak bahsettik. Vine’ın co-creator’ı Dom Hofmann, bir süredir Byte adında kısa formlu video platformu üzerinde çalışıyordu. Hoffman, Twitter Vine’ı satın aldıktan sonra Vine’dan ayrılmıştı. Bunun üzerine Hoffman yıllardır Byte adlı yine 6 saniyelik video paylaşım platformunu geliştirmeye başladı.

Twitter’ın Vine’ı Satın Alması

Twitter gelecek vadettiğini düşünüp 2012 yılında Vine’ı satın almıştı. Bunun üzerine Hoffman, Vine’dan ayrılıp kendi işlerine odaklandı. Daha sonra yavaş yavaş küçülmeye geçtiği görülen Vine’ı Twitter, 27 Ekim 2016’da bir Medium yazısı ile birlikte kapatacağını duyurdu. Medium yazısı kısaca şöyle idi:

2013 yılından beri Vine, milyonlarca insanın yaratıcılığını geliştirip güldüren bir uygulama oldu. Bugün, önümüzdeki aylarda mobil uygulamanın faaliyetlerini durduracağını açıklıyoruz.

Vine’larınıza Şimdilik Bir Şey Olmayacak

Yaratıcılığınızı konuşturup yarattığınız Vine’lara değer veriyoruz ve onlara bir şey olmayacak. Şu an istediğiniz gibi Vine’larınızı uygulama üzerinden indirebilirsiniz. Uygulama üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadan önce sizlere de bildireceğiz.

Teşekkürler, Teşekkürler…

Yaptığınız tüm yaratıcı içerikler için, yıllar boyu katkı sağladığınız için, gülmek için Vine’a geldiğiniz için hepinize teşekkür ederiz.

Vine & Twitter Ekibi

Byte, Resmi Olarak Kullanıcılara Sunuldu

Bunun üzerine Vine 2017 yılında resmi olarak kapatıldı. Kasım 2018’de ise Hoffman, yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını ve gelecek yılın ilkbahar ayında uygulamayı yayınlayacağını açıklamıştı. Hoffman’ın geliştirdiği bu uygulamayla Vine geri döndü diyebiliriz. 9 ay önce beta testlerine başlayan Byte resmi olarak IOS ve Android platformlarında kullanıcılara sunuldu. Henüz Türkiye’de kullanıma açık olmayan Byte’ın en kısa sürede ülkemizde de kullanıma açılacağını düşünüyorum.

Byte İndir

Henüz ülkemizde kullanıma sunulmayan Byte’ı Apple kimliğinizden veya Play Store üzerinden ülkenizi değiştirerek indirebilirsiniz.

IOS Üzerinden Ülke Değiştirip Byte İndir

  • Ayarlar uygulamasını açın.
  • Adınıza dokunun, ardından iTunes ve App Store’a dokunun.
  • Apple Kimliğinize ve ardından Apple Kimliğini Göster’e dokunun. Giriş yapmanız istenebilir.
  • Ülke/Bölge seçeneğine dokunun.
  • “Ülkeyi veya Bölgeyi Değiştir” seçeneğine dokunun.
  • Yeni ülke veya bölgenize dokunup Hüküm ve Koşullar’ı inceleyin.
  • Sağ üst köşedeki Kabul Et’e dokunun, sonra onaylamak için tekrar Kabul Et’e dokunun.
  • Bir ödeme yöntemi seçip yeni ödeme bilgilerinizi ve fatura adresinizi girin, sonra İleri’ye dokunun. Yeni ülkeniz veya bölgeniz için geçerli bir ödeme yöntemi girmeniz gerekir.

Ardından buradaki linke tıklayarak Byte’ın App Store linkinden Byte indirebilirsiniz

Google Play Store Üzerinden Ülke Değiştirip Byte İndir

Ülkemizde bunu yasal bir yolla yapmak için yabancı bir arkadaş edinip, Google hesabınızın bilgilerini ona verirseniz arkadaşınız Google hesabınızın ülkesini değiştirebilir. Ardından Google Play Store’un verilerini temizleyip bu linke tıklayarak Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.

PlayStation 5 Hakkındaki Tüm Bilgileri İçeren Önceki Yazımıza Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Donanım Arşivi Ekibinden; DADG ve Twitch moderatörü, video çevirmeni ve site yazarı

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin