kaykay1
Geleceğe Dönüş filminin en büyük hayranlarından biri olarak bu uçan kaykay zımbırtısı hep bi insanda ukte kalmıştır ve sonunda karşınızda Uçan Kaykay.

Arabaları ile bilinen Lexus markasının alternatif farklı teknolojik ürünlerin üzerinde çalıştığı biliniyor ve bu durumda Lexus yaptığı işlerde seçtiği noktalar çok başarılı ki oda nesi Geleceği Dönüş filminin efsane oyuncağı Hoverboard karşımızda. Kısa bir video ile karşımıza çıkan bu uçan kaykay özellikle tasarımı ile mükemmel bir görünüme sahip videoda 3cm yer zemini ile arasında açıklık göze çarparken Lexus’un bu uçan kaykay için gelecek asıl tanıtım videosunu sabırsızlık ile beklemekteyim.

,

Herkesin aklındaki deli soru ise “abi tamamda bu havada nasıl durabiliyor” videoyu dikkatli izlerseniz kaykaydan duman çıkmakta bu aslında duman dediğimiz sıvı azot yani nitrojen bu teknoloji günümüzde bulunmamışken geçmiş dönemlerimizde de bilinen bir teknoloji açıkcası kafa yorulursa yapılmayacak şey değil. Bu bilim açısından asıl tabiri Kuantum Kilitlenebilmesi, cisimlerin havada tutunabilmesi bunu için bir düzenek gerekli üsttede bahsettiğimiz sıvı azot, süper iletkenler madde ve çok güçlü mıknatıslar bu üç araç olduğu sürece azotun etkisi süper iletkenlere aşırı yük yüklemesinden mıknatısların oluşturduğu manyetik alanı değiştirerek havada asılı kalması kuralıdır.

ll
Kuantum Kilitlenmesi neden bugüne kadar kullanılmadı derseniz gerçektende güçlü bir fizik ve maddi maliyet gerektiren bir olaydı Lexus bunu faturasını ne zaman çıkartır bilinmez ama baya bir süre Uçan Kaykayın seri üretimi için bekleyeceğiz gibi

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin