Transformers: 7’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Paramount şirketi, uzun zamandır planladıkları ve yapım aşamasında oldukları Transformers serisinin animasyon özellikleri ile ilgili çalışmalarına devam ederken, The Hollywood Reporter dergisine açıklama yaptı. Dergiye yapılan açıklamada büyük serinin henüz bir adı konmamış güncel olarak son filmi olacak Transformers 7’nin beklenen çıkış tarihi bulunuyordu. İşte söz konusu filmin çıkış tarihi;

Paramount, Büyük Serinin Beklenen Çıkış Tarihini Duyurdu

Büyük serinin ilk 5 filminden 4.4 milyar dolarlık hasılat yapan Paramount şirketinin son filmi olan Transformers: The Last Knight, 605 milyon dolarlık hasılat yaparak gişeleri kapatmıştı. Çok fazla hayrana sahip büyük serinin 6. bölümü olan The Last Knight’ın başarısı Paramount şirketinin Transformers serisinden vazgeçmeyeceğinin bir göstergesiydi.

Michael Benjamin Bay’in (Serinin film yönetmeni) 2007 senesinde başlatmış olduğu serinin, filmleri arasında en uzun süre boşluğu olacak olan Transformers 7’nin beklenen çıkış tarihi Paramount’ın The Hollywood Reporter dergisine verdiği röportajıyla duyuruldu. Paramount’ın açıklamasına göre henüz bir ismi belirlenmemiş olan hayranlarının merakla beklediği serinin 7. filminin, 24 Haziran 2022 tarihinde çıkması bekleniyor.

Transformers, ilk defa 1984-1987 arasında yayınlanan kült bir çizgi filmdir. Amerikan-Japon ortak yapımıdır. Çizgi filmin ana karakterleri robotlardır ve iki robot grubu arasındaki mücadele konu alınır. İyi robotlar Autobot’lar, kötü robot grubu ise Decepticon’lardır. İyi Autobot’ların lideri tıra dönüşen Optimus Prime’dır. Kötü Decepticon’ların lideri ise çeşitli savaş araçlarına dönüşebilen Megatron’dur. 

Bu Transformers dünyasını altyapı olarak alan serinin ilk filmi 2007 tarihinde çıkmıştı. Cybertron gezegeni başka mekanizmalara kolayca dönüşebilme yeteneğine sahip olan robotların gezegeniydi. Bu robotlara Transform deniyordu. Her Transformer’ın kendine özgü bir dönüşerek değişme şekli vardı. Transformer’lar iki farklı kampa bölünmüşlerdir. Bir tarafta kısaca Autobotlar denen iyi robotlar vardı. Diğer tarafta ise şeytani ruhlu ve kötü niyetli Decepticonlar vardı. Cybertron gezegeninde Energon Küpleri adı verilen yakıt stoklarının azalması üzerine her iki taraf yeni kaynak arayışıyla uzay yolculuğuna başladı. Yeni enerji kaynağı arayışları onları ihtiyaç duydukları mineraller ve kimyasallar açısından çok zengin olan dünya gezegenine getirecekti. Böylece destansı Transformers evreni, milyonlarca hayrana sahip olacak bir seri ile ortaya çıkacaktı.

Bir önceki sinema haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Donanım Arşivi yazarı, Tıp Fakültesi öğrencisi, video oyunlarına oldukça ilgili..

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin