Connect with us

Merhaba, ne aramıştın?

Teknoloji Haberleri

Tiktok’taki Canlı Yayınlarda Misafir Sayısı 5’e Çıkıyor

Geçtiğimiz yıllarda hayatımıza giren ve ülkemizde de bir çok kişinin kullandığı Tiktok, var olan özelliklerini geliştirmeye devam ediyor. Bunun dahilinde uygulama geliştiricileri bir çok yenilik ve güvenlik özelliği sunan yeni bir güncelleme yayınladı.

Kısa videolar ile tanınan Tiktokta ayrıca çoğu kişinin bir gelir kapısı olarak kullandığı canlı yayınlar da açabiliyorsunuz. Kitlenizle canlı bir oturum yapmak harika olsa da, başka bir misafirin olması deneyimi daha da iyi hale getirebilir. Bunun için TikTok, tercihinize bağlı olarak ızgara veya panel düzeni olarak yayın yapacak olan, aynı anda beş misafire kadar izin verecek şekilde Çoklu Misafir özelliğini yeni güncelleme ile yayınladı.

Buna ek olarak, platformdaki genç kullanıcıları koruma çabası içinde TikTok, yakında canlı yayına başlayan kullanıcıların en az 18 yaşında veya daha büyük olmasını şart koşacak. Canlı yayın başlatmak için en az 16 yaşında olmanız gerekiyordu, ancak 23 Kasım’dan itibaren 18 yaşın altındaki kullanıcılar artık canlı yayına giremeyecek ve ya açamayacaklar.

İçerik oluşturucular ayrıca canlı içerikleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olacaklar ve içeriklerinin yalnızca yetişkin bir kitleye ulaşıp ulaşmayacağını seçme olanağına sahip olacaklar. Ayrıca TikTok, içerik oluşturucuların filtrelemek isteyebilecekleri yeni anahtar kelimeler önerecek hatırlatıcılar göndereceğinden, anahtar kelime filtrelemeyi iki katına çıkarabilecekler.

Son olarak günümüzdeki birçok sosyal medya uygulamasının özelliklerini benimsemeye çalıştığı Tiktok’un rakiplerinden ayrılmak için birçok özelliği test aşamasında bulunuyor. İleride bu özellikler yayınlandıkça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Ayrıca tiktokun yeni güncellemesini indirmek için buradaki Google Play ve App Store linklerine tıklayabilirsiniz.

2003 yılında dünyaya gelen Emir Çiftci, yeni başladığı kariyerinde Donanım Arşivi üzerinden teknoloji, donanım ve bilim konuları hakkında haberler yazmaya devam etmektedir.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şunlar da ilginizi çekebilir

Teknoloji Haberleri

GeForce RTX 4070 Ti ekran kartı ilk başlarda bazı eleştirilere maruz kalsa bile iş satış kısmına geldiğinde ise mükemmel bir başarılı elde etmeyi başardı....

Oyun Haberleri

AMD tarafı yıllardır çok güzel oyun kampanyalarına imza atıyor. Neredeyse her dönem bir oyun hediyesi kampanyası düzenliyorlar. Bu oyun hediyesi kampanyalarından en yenisi ise...

Telefon Haberleri

Çin Halk Cumhuriyeti merkezli teknoloji devi Xiaomi’nin en popüler ve en çok varyanta sahip modeli olan Redmi Note serisine bir tane daha model ekleniyor....

Teknoloji Haberleri

İkinci el bir ürün almanın riski her zaman olan bir şeydi. Fakat günümüzde ekran kartı madenciliği bittiği için piyasada ciddi anlamda 2. el ekran...