Süper Kupa Maçında Sahaya Giren “Deli Mi Ne?” Gözaltına Alındı!

Dün İstanbul’da gerçekleştirilen UEFA Süper Kupa maçına sahaya giren taraftar damgasını vurmuştu. Ünlü bir Youtuber olduğu öğrenilen taraftar ve beraber maçı izlediği arkadaşları gözaltına alındı!

Süper Kupa Maçını Karıştıran Türk Youtuber Gözaltında!

Milyonlarca futbol izleyicisinin gözü, dün Liverpool ve Chelsea arasında oynanan UEFA Süper Kupa maçındaydı. Beşiktaş Vodafone Park’ta düzenlenen maçın ilk yarısında sahaya bir taraftar girdi ve oyun kısa süreliğine durdu. İstenmeyen olay güvenlik görevlileri tarafından sonlandırılırken, sahaya giren taraftarın “Deli Mi Ne?” kanalının sahibi ünlü Youtuber olduğu ortaya çıktı. Yaşanan olaydan sonra kanal saatler içerisinde yaklaşık 70.000 abone kaybetti ve sosyal medyada büyük bir protesto başladı.

Bugün ortaya çıkan yeni gelişmede ise Youtube kanalının sahaya giren sahibi Ali Abdülselam Yılmaz (Fester Abdü) ve olay esnasında onu görüntüleyen 4 arkadaşının gözaltına alındığı öğrenildi. Olayı görüntüleyen kişilerin arasında ünlü Youtuber ve Twitch yayıncılarının olduğu biliniyor. Ancak gözaltına alınan kişilerin bunlar mı, yoksa başka kişilerin mi olduğu netlik kazanmış değil.

Güncelleme – “Deli Mi Ne?” ve abisi haricinde gözaltına alınan yayıncıların Emre Durmuş, Cantuğ (Unlost) Özsoy ve Furkan Yaman olduğu öğrenildi. Toplam 5 kişi, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Güncelleme 2 – Gözaltına alınan 5 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ülkemizi uluslararası arenada tanıtan ve 200’den fazla ülkede canlı yayınlanan bir organizasyonda böyle bir durumun yaşanması üzücü. Bir kesim gelecekte benzer maçların ülkemizde oynanması konusunda olumsuz sonuçlarının olabileceğini söylerken, başka bir kesim ise bunun her turnuvada gerçekleşen bir olay olduğunu ve büyütülmemesi gerektiğini söylüyor.

Kaynak 1Kaynak 2

2016 yılından bu yana Donanım Arşivi internet sitesinde teknoloji editörlüğü yapıyorum. Hayatım boyunca teknoloji ile iç içe olduğum için bu konuda öğrendiklerimi büyük bir heyecanla paylaşıyorum.

YORUM YAP BROM!

Please enter your comment!
Lütfen adınızı girin